Auto nodevas: akceptētas jaunas izmaiņas likumā

Komentāri

Par vieglajiem kravas transportlīdzekļiem autoceļu lietošanas nodevu jeb vinjeti tomēr nevajadzēs maksāt.

Tā piektdien nolemts autoceļu nozares ekspertu darba grupas ārkārtas sēdē. Sākotnējais piedāvājums bija ar autoceļu lietošanas nodevu aplikt pilnīgi visus kravas automobiļus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pret to karsi iebilda mazie un vidējie uzņēmēji, uzskatot, ka šādas nodevas ieviešana kontekstā ar paaugstinātiem elektrības un citiem maksājumiem var viņus izputināt.

Mazākā vinjetes likme būšot 300 eiro gadā. Savukārt lielajiem kravas transportam ar piekabēm nodoklis tiek pacelts par 10%.

Šodien arī akceptēts CSDD un ministrijas piedāvājums par transportlīdzekļa nodevas izmaiņām. Nodeva tiks samazināta tām automašīnām, kas ir jaunākas par 2009. gadu un kurām ir mazs CO2 izmešu daudzums.

Savukārt mašīnām ar lielu izmešu daudzumu nodevas apmērs augs par 100-150 eiro. Kā skaidro eksperti, tas attieksies uz tādiem luksusa auto kā piemēram, Porsche Cayenne, Audi Q7, BMW X5 un tamlīdzīgiem. Par likuma izmaiņām vēl jālemj Saeimai.

Video

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl