Komentāri
Auto kontrabandas “shēma” valstij nodarījusi 200 000 eiro zaudējumus
Foto: LETA

Atklātās ekskluzīvo automašīnu kontrabandas shēmas īstenotāji valstij nodarījuši zaudējumus vismaz 220 000 apmērā.

Valsts ieņēmumu dienests šodien norādīja, ka pagaidām lietā figurē 28 automašīnas, bet esot skaidrs, ka to ir daudz vairāk, tāpēc arī valstij nodarītie zaudējumi, visticamāk, esot lielāki. Zaudējumus radījis nenomaksātais pievienotās vērtības nodoklis un muitas nodoklis par kontrabandas mašīnām, ko Latvijā ieveda no Krievijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Tik vienkārši reģistrējot auto no Krievijas ar viltotiem dokumentiem, zaudējumi ir valstij nodarīti milzīgi. Mums ir jānoskaidro, cik tad šādu auto ir bijuši, un tad mēs arī nāksim klajā ar konkrētiem skaitļiem, konkrētiem aprēķiniem, kāds tad mums būs kopējais nodarītais zaudējums valsts budžetam,” saka VID Muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš.

Par kontrabandas shēmu aizdomās tur četrus cilvēkus. Tāpat aizdomās turamo statuss šajā lietā piemērots trim Ceļu satiksmes drošības direkcijas auto galvenajiem reģistratoriem. CSDD saistībā ar notikušo sākta dienesta pārbaude, tomēr patlaban direkcijā uzskata, ka tās darbinieki nekādus noteikumus nav pārkāpuši.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl