Autoeksperts iesaka bagāžniekā turēt lāpstu. Rīgas domei nepietiek naudas sniega tīrīšanai visās ielās

2 komentāri
Autoeksperts iesaka bagāžniekā turēt lāpstu. Rīgas domei nepietiek naudas sniega tīrīšanai visās ielās
Foto: F64

Pagājušajā naktī sniega segas biezums galvaspilsētā palielinājies vēl par 10 centimetriem. Tātad vairāk darba ir sniega tīrītājiem. Tikmēr avārijas dienesti saņem vairāk izsaukumu no šoferiem, kas lūdz izvilkt automašīnas no piesniegušajām ielām un iekšpagalmiem.

Daudziem autovadītājiem šajās dienās izbraucot no iekšpagalmiem un mazajām ielām, ir krietni jāpiepūlas – šīs ielas pilsētas atbildīgie dienesti tīra tikai tad, kad iztīrītas galvenās maģistrāles, kur kursē sabiedriskais transports, kā arī no sniega atbrīvoti piebraucamie ceļi pie skolām un citām izglītības iestādēm. Gadā Rīgas tiltu un ielu uzturēšanai no pašvaldības budžeta piešķir 15 miljonus eiro.

Foto

Pirmo ziemu spēkā ir Rīgas domes saistošie noteikumi, kas paredz iekšpagalmu attīrīšanu no sniega. Pirms tam apsaimniekotājiem bija jātīra tikai ietves. Tā kā šobrīd var pieprasīt no konkrētas mājas apsaimniekošanas uzņēmuma tīrīt sniegu no brauktuves un piebraucamā ceļa pie daudzdzīvokļu mājas. Tikmēr aptaujātie iedzīvotāji dažādi vērtē sniega tīrīšanu Rīgas ielās un iekšpagalmos.

Tikmēr Latvijas automotobiedrības avārijas dienests šobrīd saņem vairākus izsaukumus dienā no autovadītājiem, kuri ir iestrēguši sniegā. Biedrības vadītājs uzskata, ka šoferiem ir tiesības prasīt no galvaspilsētas atbildīgajiem dienestiem, lai ielas būtu maksimāli tīras no sniega, taču vērtējot reāli- labāk paļauties arī uz sevi.

“Šādos laikapstākļos ielikt bagāžniekā lāpstu un trosi un nepieciešamības gadījumā varēs gan izvilkt auto, gan atrakt to vaļā. Ja redzat, ka sniegs ir piesnidzis, jūs braucat kādā stāvvietā, tad rekomendēju iebraukāt sliedi, pāris reizes iebraukt, izbraukt, tad būs vienkāršāk un sniegs būs sabīdīts malās,” norāda LAMB prezidents un auto eksperts Juris Zvirbulis.

Pēdējās dienās, kā reģistrēts galvaspilsētas video novērošanas kamerās, automašīnu skaits Rīgā sācis sarukt. Iemesli tam var būt dažādi – ne visi autovadītāji jūtas pie stūres uz sasnigušajām ielām pārliecinoši, ir arī tādi, kas izmanto iespēju braukt ar sabiedrisko bezmaksas.

Video

TOP komentāri

 • nepietieknaudas!
  0 0 0

  nepietieknaudas!

  nemaz nepàrsteidz virsraksts... nepietiek naudas, jautàjums kam pietiek....?!?!
 • Viķka
  0 0 0

  Viķka

  Kopš kuriem laikiem Zvirbulis ir auto eksperts? Nu tak filtrējiet tekstus!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl