2 komentāri

Bērnu slimnīcā “Gaiļezers” tiek atklāts pirmais autisma kabinets bērniem. Tas tapis vienlaikus ar interneta platformu, lai sniegtu atbalstu vecākiem, kuru bērniem ir diagnosticēti vai ir aizdomas par autiska spektra traucējumiem.

Eiropas pētījumi liecina, ka autisma pazīmes ir vienam no 100 cilvēkiem, kamēr Latvijā ar šādu diagnozi ir reģistrēti tikai 333 cilvēki. Tas liecina, ka autisms Latvijā līdz šim ir bijusi neapzināta, bet daudziem ļoti sāpīga problēma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Tas ir iemesls, kāpēc mēs sākām domāt par atbalstu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem – arī mēs saņēmām informāciju no bērnu vecākiem, kuri mums stāstīja to sarežģīto situāciju, kādā viņi ir. Tie bija arī nozares profesionāļi, proti, Bērnu psihiatrijas klīnikas darbinieki, kuri arī apzinājās to, ka šobrīd šiem bērniem pietrūkst valsts apmaksāta atbalsta. Īstenībā, tās arī bija citas nevalstu organizācijas, kuras, strādājot tieši ar šiem bērniem, arī stāstīja par to, cik daudz problēmu ir,” tā intervijā “900 sekundēm” sacīja Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa.

Intervija ar Lieni Dambiņu

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl