Autisms Latvijā ir neapzināta, bet daudziem ļoti sāpīga problēma

2 komentāri
Autisms Latvijā ir neapzināta, bet daudziem ļoti sāpīga problēma
Foto: Pixabay.com

Bērnu slimnīcā “Gaiļezers” tiek atklāts pirmais autisma kabinets bērniem. Tas tapis vienlaikus ar interneta platformu, lai sniegtu atbalstu vecākiem, kuru bērniem ir diagnosticēti vai ir aizdomas par autiska spektra traucējumiem.

Eiropas pētījumi liecina, ka autisma pazīmes ir vienam no 100 cilvēkiem, kamēr Latvijā ar šādu diagnozi ir reģistrēti tikai 333 cilvēki. Tas liecina, ka autisms Latvijā līdz šim ir bijusi neapzināta, bet daudziem ļoti sāpīga problēma.

“Tas ir iemesls, kāpēc mēs sākām domāt par atbalstu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem – arī mēs saņēmām informāciju no bērnu vecākiem, kuri mums stāstīja to sarežģīto situāciju, kādā viņi ir. Tie bija arī nozares profesionāļi, proti, Bērnu psihiatrijas klīnikas darbinieki, kuri arī apzinājās to, ka šobrīd šiem bērniem pietrūkst valsts apmaksāta atbalsta. Īstenībā, tās arī bija citas nevalstu organizācijas, kuras, strādājot tieši ar šiem bērniem, arī stāstīja par to, cik daudz problēmu ir,” tā intervijā “900 sekundēm” sacīja Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa.

Intervija ar Lieni Dambiņu

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl