Austrumu slimnīcas vadība tomēr saglabā amatus; VM pieprasa paskaidrojumus

0 Komentāru
Austrumu slimnīcas vadība tomēr saglabā amatus; VM pieprasa paskaidrojumus
Foto: LETA

Uz Veselības ministriju izsaukta Austrumu slimnīcas valde, lai aiz slēgtām durvīm apspriestu radušos situāciju un skaidrotu, kā varēja rasties kreisās rindas sistēma. Iespējams, – premjera ietekmē, taču retoriku Veselības ministrijas valsts sekretāre jau bija pamainījusi.

Cik lielā mērā notikušais ir ministra viena paša, cik – ārsta un cik – visas Austrumu slimnīcas līdzatbildība? To cenšas noskaidrot par kapitālsabiedrībām galvenā atbildīgā – Veselības ministrijas valsts sekretāre Solvita Zvidriņa. No rīta pasteigusies paziņot, ka slimnīcas vadībai amatus jāzaudē, pēc tikšanās ar valdes priekšsēdētāju, retorika jau bija cita.

Līdz ar to amatus Austrumu slimnīcas valdes locekļi vēl saglabā vismaz līdz brīdim, kad tiks pabeigta iekšējā izmeklēšana. Zviedriņa no katra valdes locekļa gaida individuālus paskaidrojumus, vai bez valsts un maksas rindas ir arī vēl kāda trešā. Un, ja tā, kā tas iespējams.

Ar nodurtu skatienu Zvidriņai līdzās stāvēja slimnīcas vadītāja, kura kameru priekšā vēlreiz apliecināja, ka nav zinājusi par Belēviča operāciju. Atbildot uz Belēviča teikto, ka tikšanos ar ārstu ministram esot organizējusi pati Slokenberga, viņa atbild, ka īsziņās telefona numurus Belēvičam sūtījusi bieži, tāpat arī noticis šoreiz. Bet par tikšanās iemeslu viņai nekas neesot bijis zināms.

Uzreiz gan Slokenberga piebilda, ka Austrumu slimnīcā ir 4500 darbinieku, no kuriem 800 ir ārsti, un izsekot, vai katrs ievēro rindas kārtību, neesot iespējams.

 

Video

0 Komentāru