Austrumu slimnīcā aizņemti 60% Covid-19 pacientu ārstēšanai paredzēto gultu

1 komentārs
Austrumu slimnīcā aizņemti 60% Covid-19 pacientu ārstēšanai paredzēto gultu
KASPARS KRAFTS/F64

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā patlaban ir aizņemti nedaudz vairāk nekā 60% Covid-19 pacientu ārstēšanai paredzēto gultasvietu, preses konferencē pavēstīja ārstniecības iestādes valdes loceklis Aleksejs Višņakovs.

“Kopumā, es domāju, ka mēs uz šo brīdi esam gatavi uzņemt vēl vairāk pacientu, kuriem ir nepieciešama ārstēšanās slimnīcas apstākļos, bet būtiski ir tas, ka mēs monitorējam situāciju un, protams, ka, pieaugot saslimstībai kopumā, mēs prognozējam tuvāko divu nedēļu laikā arī proporcionālu stacionēto pacientu skaita pieaugumu,” stāstīja Višņakovs.

Viņš piebilda, ka šis jautājums ir iekļauts Valsts operatīvās medicīniskās komisijas darba kārtībā.

Austrumu slimnīcā patlaban ārstējas 136 Covid-19 pacienti, no kuriem 14 ir inficēti ar Covid-19, bet aprūpi saņem citas slimības dēļ, skaidroja slimnīcas valdes loceklis. Pēc viņa paustā, patlaban slimnīcā septiņi pacienti atrodas Intensīvās terapijas nodaļā. Vienlaikus pagājušajā nedēļā, kad pieauga slimnīcās nogādāto skaits, ārstniecības iestādē esot iestājušies 77 pacienti, savukārt 24 tikuši izrakstīti no slimnīcas, turpinot ārstēties ambulatori.

No tiem, kuri ārstējas slimnīcā, aptuveni 40% esot nepieciešama skābekļa atbalsta terapija, kamēr pacientu skaits, kas nonāk intensīvajā terapijā, ir neliels.

Tāpat pēdējā mēneša laikā bijuši vairāki pacienti, kuriem bijusi nepieciešama mākslīgā plaušu ventilācija, tomēr viņi, pārslimojot Covid-19 ar nopietniem plaušu bojājumiem un saņemot ārstēšanos, samērā labā stāvoklī ir izrakstīti ambulatorajai ārstēšanai.

Pozitīvā vēsts, pēc mediķa sacītā, ir, ka katru dienu diezgan liels pacientu skaits izveseļojas un pāriet uz ārstēšanos mājās. Daļu no izrakstītajiem pacientiem, kas joprojām ir Covid-19 pozitīvi, bet vairs neizjūt simptomus, Austrumu slimnīcas ar savu transportu nogādā atpakaļ dzīvesvietā, kur viņi turpina ārstēties ambulatori, ievērot mājas karantīnu.

“Slimnīca ir nodrošināta gan ar nepieciešamajiem medikamentiem slimības ārstēšanai, gan Austrumu slimnīcas personāls ir ar atbilstošu kvalifikāciju un pieredzi, lai strādātu ar infekcioziem pacientiem,” rezumēja Višņakovs, norādot, ka patlaban nesaskata krīzes punktu, kas apdraudētu palīdzības sniegšanu Austrumu slimnīcā.

Jau ziņots, ka Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis vakar žurnālistiem pavēstīja, ka slimnīcai patlaban ir pieejami nepieciešamie resursi, lai nodrošinātu Covid-19 pacientu ārstēšanu.

Pēc Paeglīša paustā, slimnīcas kapacitāte pagaidām nav jāpalielina – kopumā ir pieejamas 209 gultasvietas Covid-19 pacientiem.

“Ja mēs jutīsim, ka ar to nepietiek, ir tālākie plāni, kā mēs palielinām gultu skaitu Tuberkulozes un plaušu slimību centrā un, ja tas ir nepieciešams, arī “Gaiļezerā”,” sacīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs, piebilstot, ka sakarā ar stacionāra “Gaiļezers” ēkas daļēju atjaunošanu ir parādījies vairāk vietas, kur iekšēji pārvirzīt pacientus.

Kopumā slimnīcas rīcībā esot 98 plaušu ventilācijas aparāti. Šīs iekārtas izmanto smagāk slimo pacientu ārstēšanā.

Galerija: Latvijas mediķu ikdiena Covid-19 pandēmijas laikā

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

1 komentārs