Komentāri
Austrumu robežas stiprināšanai plāno palielināt robežsargu skaitu
Foto: LETA

Austrumu robežas stiprināšanai Iekšlietu ministrija (IeM) tuvākajos gados iecerējusi palielināt robežsargu skaitu par 263 cilvēkiem.
Ņemot vērā pieaugušo ģeopolitisko spriedzi un ar to saistītās nelegālās imigrācijas pieaugumu, IeM ir identificējusi pasākumus, kas nepieciešami austrumu robežas uzraudzības un kontroles nodrošināšanai.

Šajā pasākumu plānā minēti 16 uzdevumi, kurus iecerēts paveikt līdz 2022.gadam. Starp plānā ietvertajiem uzdevumiem ir gan tādi, kas paredzēti koncepcijā, gan arī jauni, piemēram, personāla skaita palielināšana. Šim mērķim paredzēts tērēt 12 498 028 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valsts robežsardzes preses pārstāve Jevgēnija Pozņaka pastāstīja, ka plānots robežsargu rindās uzņemt vēl 263 cilvēkus. Tas nepieciešams Latvijas un ES ārējās robežas drošības stiprināšanai – “zaļās” robežas kapacitātes stiprināšanai un nelegālās imigrācijas risku novēršanai. Šobrīd Valsts robežsardzē ir 2393 robežsargu amati.

Tāpat IeM iecerējusi nodrošināt robežas šķērsošanas vietās biometrisko vīzu izsniegšanu un pārbaudes, izmantojot tehniskos līdzekļus, programmatūru un interneta pieslēgumus.

2016.gadā iecerēts sākt plānveida lidaparātu parka atjaunošanu. Starp veicamajiem pasākumiem minēta arī “zaļās robežas” sensoru sistēmu pilnveidošana, robežsardzes videonovērošanas sistēmas un tehnisko līdzekļu un transportlīdzekļu atjaunošana, kā arī jūras robežu sensoru sistēmas pilnveidošana.

2017.gadā Valsts robežsardzei plānots iegādāties divus mazās klases bezpilota lidaparātus. Ierēdņi arī uzskata, ka nepieciešams veikt robežšķērsošanas vietu infrastruktūras modernizāciju, būvniecību un uzturēšanu, darbinieku skaita palielināšanu.
IeM sadarbībā ar vairākām institūcijām plāno laika periodā no 2015. līdz 2018.gadam tērēt aptuveni 38 miljonus latu robežas modernizācijai.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl