Komentāri
Austrumu robežas stiprināšanai plāno palielināt robežsargu skaitu
Foto: LETA

Austrumu robežas stiprināšanai Iekšlietu ministrija (IeM) tuvākajos gados iecerējusi palielināt robežsargu skaitu par 263 cilvēkiem.
Ņemot vērā pieaugušo ģeopolitisko spriedzi un ar to saistītās nelegālās imigrācijas pieaugumu, IeM ir identificējusi pasākumus, kas nepieciešami austrumu robežas uzraudzības un kontroles nodrošināšanai.

Šajā pasākumu plānā minēti 16 uzdevumi, kurus iecerēts paveikt līdz 2022.gadam. Starp plānā ietvertajiem uzdevumiem ir gan tādi, kas paredzēti koncepcijā, gan arī jauni, piemēram, personāla skaita palielināšana. Šim mērķim paredzēts tērēt 12 498 028 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valsts robežsardzes preses pārstāve Jevgēnija Pozņaka pastāstīja, ka plānots robežsargu rindās uzņemt vēl 263 cilvēkus. Tas nepieciešams Latvijas un ES ārējās robežas drošības stiprināšanai – “zaļās” robežas kapacitātes stiprināšanai un nelegālās imigrācijas risku novēršanai. Šobrīd Valsts robežsardzē ir 2393 robežsargu amati.

Tāpat IeM iecerējusi nodrošināt robežas šķērsošanas vietās biometrisko vīzu izsniegšanu un pārbaudes, izmantojot tehniskos līdzekļus, programmatūru un interneta pieslēgumus.

2016.gadā iecerēts sākt plānveida lidaparātu parka atjaunošanu. Starp veicamajiem pasākumiem minēta arī “zaļās robežas” sensoru sistēmu pilnveidošana, robežsardzes videonovērošanas sistēmas un tehnisko līdzekļu un transportlīdzekļu atjaunošana, kā arī jūras robežu sensoru sistēmas pilnveidošana.

2017.gadā Valsts robežsardzei plānots iegādāties divus mazās klases bezpilota lidaparātus. Ierēdņi arī uzskata, ka nepieciešams veikt robežšķērsošanas vietu infrastruktūras modernizāciju, būvniecību un uzturēšanu, darbinieku skaita palielināšanu.
IeM sadarbībā ar vairākām institūcijām plāno laika periodā no 2015. līdz 2018.gadam tērēt aptuveni 38 miljonus latu robežas modernizācijai.

Lasi vēl