Komentāri
Austrieši izdod grāmatu par Latviju –  ”Latvijas un latviešu redzējumu ar austriešu acīm’’
LETA

30. maijā Latvijas vēstniecībā Vīnē viesojās Austrijas Štīrijas federālās zemes kultūras biedrības Achteck pārstāvji, lai vēstniecībai dāvinātu jauniznākušo grāmatu “Vai sarkani apšu gali… Trägt die Espe rote Spitzen…”

Grāmatas nosaukums ņemts no latviešu tautasdziesmas, tajā ir teksti vācu un latviešu valodā, un tā tapusi, pateicoties austriešu kultūras biedrības iniciatīvai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Grāmatas izdevējs Bernhards Valta (Bernhard Valta), pasniedzot dāvanu, grāmatu raksturoja kā ”Latvijas un latviešu redzējumu ar austriešu acīm’’.

Plašo Latvijas kultūrvides, valsts, dabas un tradīciju raksturojumu un fotogrāfiju klāstu papildina arī grāmatai pievienotais latviešu un austriešu kopīga mūzikas koncerta ieraksta disks.

Vēstnieks Edgars Skuja Štīrijas federālās zemes pārstāvjiem izteica pateicību par ieguldīto darbu grāmatas veidošanā un izdošanā, akcentējot, ka tā ir tapusi īpaši nozīmīgā laikā – šogad tiek atzīmēta Latvijas un Austrijas diplomātisko attiecību nodibināšanas 95. gadadiena un 25. gadadiena, kopš Austrija atzina Latvijas neatkarības atjaunošanu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl