Austrālijā slavenu šoseju plāno pārvērst par kājāmgājēju ceļu

Pievienot komentāru
Austrālijā slavenu šoseju plāno pārvērst par kājāmgājēju ceļu

Austrālija kaļ plānus vērienīgam projektam – valsts rietumos slaveno šoseju “Caves road” caur senu mežu, kas ar skaistajiem dabas skatiem piesaista tūristu tūkstošus, varētu pārveidot par kājāmgājēju ceļu vēsta  TV3 raidījums “900 sekundes”.

Plāni paredz, ka braucamais ceļš varētu tikt pārveidots par ceļu kājāmgājējiem, tāpat arī varētu tikt izveidots muzejs. Diskusijas par šādu soli notiek jau ilgi.

Lielākais dzinulis – saglabāt vēsturisko mežu un parādīt šīs vietas lielo nozīmi Austrālijas pamatiedzīvotāju – aborigēnu- vēsturē. “Caves road”, kas tulkojumā no angļu valodas nozīmē alu ceļš, tā nosaukts, jo netālu atradušās alas, kur aborigēni veica apbedījumus. Plāns paredz jaunajā tūrisma objektā nodarbināt tieši minoritāti – aborigēnus un īpaši jauniešus.

Ja štata vadība piekritīs šim plānam, par kuru sarunas notiek jau sen, tad daļa ceļa, noteikts kilometru skaits, varētu tikt pārvērsta kājāmgājēju maršrutā, bet automašīnu ceļš būtu novirzīts vairākus kilometrus iekšzemē, lai netraucētu.

Projekta autori akcentē, ka, pat ja plāns neizdosies, tad šīs vietas vēsturi gan viņi plāno izrādīt plašākam cilvēku lokam.