Austers: Protestu rīkotāji, visticamāk, ir ieinteresēti novilcināt problēmas atrisinājumu un polarizēt sabiedrību

110 komentāri

18. augustā pie Prezidenta pils pulcējās vairāki tūkstoši cilvēku, kas piedalījās protestā “pret obligātu vakcināciju”. Latvijas Universitātes (LU) profesors sociālajā psiholoģijā Ivars Austers 20. augusta rītā TV3 raidījumam “900 sekundes” skaidroja, kā vērtējami šādi protesti.

Trešdienas, 18. augustā, vakarā prāvs cilvēks skaits pulcējās pie Rīgas pils un Ministru kabineta, lai izteiktu savu nostāju vakcinācijas pret “Covid-19” jautājumā. Profesors Ivars Austers norāda, ka Rietumu pasaulē cilvēki pārāk maz uzmanības pievērš tieši kontekstam, lietu būtībai. Viņš norāda, ka Rietumu pasaulē cilvēkiem ir raksturīgi vainot pastāvošo valdību pie dažādiem notikumiem.

Austers uzsver, ka šobrīd būtiski gan valdībai, gan sabiedrībai nonākt pie vienotas definīcijas par to, ko nozīmē komunicēt un informēt.

Viņš norāda, ka valdībai būtu lielāks uzsvars jāliek uz komunikāciju, kas obligāti nav publiska, bet nav arī slepena: “Valdības problēma ir tā, ka pastāv pieņēmums, ka visam, ko viņi dara, ir jābūt publiskam, jo svarīga loma ir reitingiem. Bet saruna šā brīža nozīmē var nenozīmēt automātisku reitingu pieaugumu. Stāsts ir par zināmā mērā aizkulišu darbību, kas nav noslēpums un nav jāslēpj, bet nav arī jāliek “prožektoru gaismā”.

Lasi vēl – Protestētāji pieprasa Kariņa un viņa vadītās valdības ”nekavējošu demisiju”

Vaicāts par to, vai Covid-19 pandēmija un vakcinācijas jautājums ir tas, kas var būt izšķirošais tiem politiķiem, kas plāno kandidēt 2022. gada Saeimas vēlēšanās, Austers norāda, ka viņi savā ziņā ir ieinteresēti, lai šīs problēmas atrisinājums kavētos.

“Droši vien viņi cer, ka tas būs pamatīgi, un nav ieinteresēti, lai tas ātri beigtos. Viņi, visticamāk, cer šo jautājumu vilkt gana ilgi, lai tas atstātu iespaidu un polarizētu sabiedrību,” skaidro Austers.

Jau ziņots, ka, atsaucoties Saeimas deputāta Alda Gobzema aicinājumam, 18. augustā Rīgas centrā sanāca prāvs skaits cilvēku ar prasību atcelt likumprojektu, kas ļautu atlaist nevakcinētos darbiniekus, un aicinot gāzt esošo varu.

110 komentāri