Aukstums prasa upurus – šoziem nosaluši jau 29 cilvēki

Komentāri

Aukstums šoziem paņēmis jau 29 cilvēku dzīvības.

Tāpat vairāki simti ar ķermeņa atdzišanu nonākuši slimnīcā, no kuriem daļai apsaldēšanās sekas paliks uz mūžu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai arī ārā lieli mīnusi nav konstatēti, ziemā apsaldējumus var gūt arīdzan pie nulles un plus grādiem. Valsts apdegumu centrā šoziem stacionēti 12 pacienti, kuriem konstatēti pēdu un plaukstu apsaldējumi. Audu bojājumi ir dziļi, tāpēc bez amputācijas neiztikt. Vaina tajā, ka visi pacienti mediķu palīdzību meklē novēloti, pat nedēļu pēc traumas, kad jau iestājusies gangrēna.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķi šoziem slimnīcā nogādājuši jau 185 pacientus, kuriem konstatēta ķermeņa atdzišana. To vidū ne tikai cilvēki, kas apsaldējumus guvuši uz ielas, bet arī iekštelpās – tie pārsvarā ir veci, vientuļi sirmgalvji, kas mitinās neapkurinātās telpās.

Video: LNT Ziņu sižets

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl