Aukstās vasaras dēļ cilvēki gatavi uz laiku “pamest valsti”

Pievienot komentāru
Aukstās vasaras dēļ cilvēki gatavi uz laiku “pamest valsti”
Foto: N i c o l a/Flickr

Aukstās vasaras dēļ būtiski pieaugusi Latvijas iedzīvotāju vēlme doties uz siltajām zemēm, turklāt ceļojumi netiek pirkti, piemēram, rudens sezonai, kā tas ir citus gadus. Cilvēki tūrisma aģentūrās bieži ierodas ar vēlmi ceļojumā doties kaut nākamajā dienā.

Laikapstākļi šovasar Latvijas iedzīvotājus nelutina, un to izjūt arī tūrisma operatori. Tiesa gan, šo nozari tas ietekmējis pozitīvi, jo pieaudzis ceļotgribētāju skaits.

“Šajā vasarā un tieši pēdējā laikā ir vairāk tādu cilvēku, kas pēdējā brīdī zvana vai nāk un vēlas iegādāties ceļojumu. Varbūt ir paņemti atvaļinājumi, tad ir apskatītas laika prognozes, un tad, ņemot to vērā, ir pieņemti lēmumi kaut kur doties. Vairāk nekā citas vasaras ir pieprasīti tieši pēdējā brīža ceļojumi,” saka Aija Daudze, ceļojumu konsultante.

Viņa atzīst, ka “jūlijā ir ļoti daudz to pieprasījumu”.

Ceļojumu konsultanti novērojuši izmaiņas arī atpūtnieku galamērķu izvēlē. Šogad par 48% audzis pieprasījums ceļojumiem uz Grieķiju, bet Turcija zaudējusi savu popularitāti. Savukārt interese par braucieniem uz Spāniju, Bulgāriju un Itāliju ir nemainīga.

Video: