Aukstais laiks kārtējo reizi papildinājis ugunsnelaimēs bojāgājušo statistiku

0 Komentāru
Aukstais laiks kārtējo reizi papildinājis ugunsnelaimēs bojāgājušo statistiku
FOTO: LETA

Nepareizu apkures ierīču lietošanas dēļ pagājušajā naktī dzīvību zaudējuši 3 cilvēki. Eksperti aicina cilvēkus neizmantot bojātas apsildes ierīuces un regulāri pārbaudīt to stāvokli. Nereti nelaimes izceļas pašu cilvēku muļķīgas rīcības rezultātā.

Pagājusī diennakts ugunsgrēku ziņā bijis īpaši traģisks. Daugavpilī lismās dzīvību zaudējusi 50 gadus veca sieviete, Mālpilī – 54 gadus vecs vīrietis, bet Mārupē ugunsgrēkā gājusi bojā 22 gadus veca sieviete. Pēc glābēju teiktā,visās šajās nelaimēs visticamāk vainojama nepareiza apkures iekārtu lietošana.

Pēc ekspertu teiktā, ugunsnelaimes izceļas, jo tiek izmantotas bojātas krāsnis, netiek regulāri tīrīti skursteņi. Tāpat nepareizs ir priekšstats, ka ugunsgrēku var izraisīt tikai vecas apkures iekārtas Uzmanība jāpievērš arī jaunajiem apsildes katliem.

Pēc ekspertu teiktā, nereti ugunsgrēks mēdz izcelties pašu iedzīvotāju muļķības un nolaidības dēļ.

Vienlaikus nereti nākas saskarties ar gadījumiem, kad apkures iekārtas ierīkotas, neievērojot ugunsdrošības noteikumus, nepareizi pievienota skurstenim, vai novietotas pa tuvu degošām konstrukcijām.

Glābēji tikmēr cer uz gaidāmajām likumdošanas izmaiņām, kas no 2017. gada par obligātu prasību paredz paredz dūmu detektorus

Ugunsdzēsēji lēš, ka apkures problēmu dēļ ik gadu Latvijā izceļas aptuveni viens tūkstotis ugunsgrēku.

0 Komentāru