Augusta pirmajā nedēļā Rīgā notiks “Baltic Pride 2021”

2 komentāri
Augusta pirmajā nedēļā Rīgā notiks “Baltic Pride 2021”
PUBLICITĀTES FOTO

No šā gada 2. līdz 7. augustam Rīgā norisināsies “Baltic Pride 2021”, kura vadošā tēma šogad ir līdztiesība un iekļaujošas sabiedrības veidošana ar galveno lozungu “līdz visi būsim vienlīdzīgi”, iestājoties par visām mazākuma grupām neatkarīgi no seksuālās orientācijas, dzimuma, dzimuma identitātes, rases, tautības vai citām pazīmēm, informēja pasākuma rīkotāju pārstāvji.

“Baltic Pride” laikā paredzēti vairāki desmiti pasākumu, kurus interesentiem, ņemot vērā ierobežojumus, būs iespējams apmeklēt klātienē, taču lielāko daļu pasākumu translēs tiešsaistē, lai ikviens varētu piedalīties.

“Baltic Pride” programma paredz arī kultūras notikumus, konferences un darbnīcas. Festivāla laikā tiks prezentēts Kaspara Aleksandra Irbes dienasgrāmatu pirmais sējums “Slēptā dzīve: Homoseksuāļa dienasgrāmata 1927. – 1949”, ko veido vēsturniece Ineta Lipša un izdod biedrība “Ascendum”. Norisināsies arī Baltijas dažādības biznesa forums – “Think Diversity!”, lai sniegtu jaunākajās tendencēm dažādības vadības jomā, un augsta līmeņa konference, kas veltīta cilvēka cieņas principam- “Cilvēka cieņa: fundamentāla demokrātiskas tiesiskas valsts vērtība”.

Sestdien, 7. augustā, “Baltic Pride 2021” dienā, Latvijas un Baltijas LBGTI kopiena, draugi un atbalstītāji tiks aicināti būt redzami un paust savu atbalstu dažādībai un līdztiesībai. Ņemot vērā globālās pandēmijas ietekmi, kas likusi cilvēkiem mainīt ieradumus un darīt lietas citādāk, radošāk, iekļaujošāk, šogad “Baltic Pride” redzamākais pasākums tiks transformēts jaunā un radošākā veidolā, dodot iespēju piedalīties ikvienam.

Pasākumu spektrā iekļautas arī sieviešu stand-up stāvizrādes, slavenu Latvijas komiķu “cepiens” par sabiedrības aktualitātēm. Norisināsies diskusijas par viendzimuma ģimeņu ikdienas izaicinājumiem, par veselības jautājumiem un sabiedrības grupu iekļaušanas jautājumiem, kā arī virkne kultūras pasākumu, piemēram, filmu dienas, “Latvian Drag King Collective” uzstāšanās, kā arī LGBTI kopienas talantu tikšanās.

“Rietumu pasaulē Pride jau vairāk nekā 50 gadus ir viens no nozīmīgākajiem pārmaiņu nesējiem LGBTI tiesībās. Arī Latvijā ar “Baltic Pride” šogad ienākušas pozitīvas vēsmas – biznesa vidē atbalsts dažādībai vairs nav tikai formalitāte. Sabiedrība pieņem dažādas ģimenes un Latvijā jau sen nevar aizbildināties ar sabiedrības vairākuma viedokli, lai vēl ilgāk vilcinātos ar iekļaujošas likumdošanas nodrošināšanu. Mūsu valsts Satversme sargā visas ģimenes, un par to vairs nav nekādu šaubu. Esam uz lielu un neizbēgamu pārmaiņu sliekšņa, un šā gada “Baltic Pride” to apliecinās vēlreiz,” skaidro LGBT un viņu draugu apvienības Mozaīka valdes priekšsēdētāja un “Baltic Pride” līdzpriekšsēdētāja Kristīne Garina.

Festivāla organizatori uzsver, ka šis būs līdz šim nozīmīgākais “Baltic Pride”.

Kaspars Zālītis, “Mozaīka” valdes loceklis un “Baltic Pride” līdzpriekšsēdētājs

“”Baltic Pride” ir lielākais un redzamākais cilvēktiesību notikums Baltijas reģionā. Sabiedrība mainās, arī “Baltic Pride” ir transformējies līdzi laikam. Šogad “Baltic Pride” būs īpaša nozīme, jo šis ir pirmais “Pride” notikums klātienē Baltijas valstīs pēc pandēmijas sākuma. Šogad, lai arī mūsu uzsvars ir uz LGBTI cilvēku tiesībām, vienlaikus apzināmies, ka LGBTI tiesības ir daļa no visu cilvēktiesību kopuma. Mēs katrs esam daļa no sabiedrības, tāpēc mēs vēlamies sniegt platformu arī visām citām mazaizsargātām grupām, lai veicinātu cieņpilnu un iekļaujošāku Latvijas sabiedrību.”

“Baltic Pride” šogad ir arī būtiski mainījies un īpaši ir paplašinājies atbalstītāju un sadarbības partneru loks. “Par Baltic Pride” galvenajiem atbalstītājiem kļuvuši “Swedbank” un “Tvnet” grupa. “Baltic Pride” partneru loku paplašina “Printful”, kā arī atbalstītāju vidū ir Flandrijas reģions, ANO Bēgļu programma, “Hanzas perons”, “Sporta 2” kvartāls, “Sexy Style”, “Satori” un daudzi citi.

“Baltic Pride” organizē LGBT un viņu draugu apvienība Mozaīka sadarbībā ar reklāmas aģentūru “VUCA”, digitālo mediju aģentūru “Huligan”, radošo apvienību Rozenbauma un māsas, Kaņepes kultūras centru, biedrību “Ascendum” un citām nevalstiskajām organizācijām.

Organizatori īpaši rūpēsies par pasākumu dalībnieku drošību – turpat visi pasākumi tiks translēti tiešraidē un būs iespēja tajos piedalīties attālināti. Par papildu drošības pasākumiem vēl tiks lemts atkarībā no epidemioloģiskās situācijas, taču organizatori uzsver, ka rūpīgi sekos visiem valstī noteiktajiem ierobežojumiem un konsultēsies ar speciālistiem, lai visi lēmumi būtu nopietni izsvērti.

Papildu informācija par festivālu tīmekļvietnē www.balticpride.org un “Baltic Pride” sociālajos tīklos.

2 komentāri