Augusta Deglava tilta balstos atklāj defektus; remontdarbi apturēti

2 komentāri
Augusta Deglava tilta balstos atklāj defektus; remontdarbi apturēti
ĪRISS SVIKLIS, LETA

Veicot Augusta Deglava satiksmes pārvada balstu remontdarbus, atklāti iepriekš neparedzēti defekti, tāpēc būvdarbi apturēti, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Viņa skaidroja, ka šo defektu novēršana netika paredzēta pārbūves būvprojektā. Tādējādi būvdarbi apturēti līdz esošo pārbūves risinājumu izmaiņu izstrādei.

Departaments pasūtīs neatkarīgu ekspertīzi, kurā tiks veikta visa pārvada nesošo konstrukciju padziļināta izpēte, kā arī tiks sniegti norādījumi veicamajiem pārbūves darbiem, norādīja Ahuna-Ozola.

Pēc ekspertīzes atzinuma saņemšanas tiks lemts par veicamajām izmaiņām, kā arī to apjomu.

Vienlaikus departaments informēja, ka, izvērtējot situāciju, tuvākajā laikā tiks ieviesti ierobežojumi smagā transporta kustībai, kas nozīmē, ka drošības nolūkos pārvadu nedrīkstēs šķērsot smagie transportlīdzekļi, kuru pilna masa pārsniedz 30 tonnas.

Par radušos situāciju Rīgas vicemērs Vadims Baraņņiks (S) šodien organizēs darba sanāksmi, kurā piedalīsies Satiksmes departamenta, Rīgas pilsētas būvvaldes, Būvniecības valsts kontroles biroja, būvuzņēmēju, būvuzraugu, kā arī būvprojekta izstrādātāju pārstāvji.

Kā ziņots, Augusta Deglava tilta pārbūvi par 4,27 miljoniem eiro veic lietuviešu uzņēmums AS “Kauno tiltai” pēc SIA “Inženierbūve” izstrādātā būvprojekta.

Pārbūves laikā plānots izbūvēt jaunu ietvju konstrukciju, paredzot gājēju un velosipēdistu ceļu gar kreiso brauktuves malu (virzienā no centra), jaunu drošības barjeru un ietvju margas, kā arī pārbūvēt apgaismojumu un atjaunot brauktuves segumu.

2 komentāri