Augstskolu rektoru valodas zināšanas – “SSE Riga” rektoru nevirza apstiprināšanai

0 Komentāru

Izglītības un zinātnes ministrija paliek pie sava un atsakās virzīt prestižās Rīgas Ekonomikas augstskolas rektoru Andersu Pālzovu atkārtotai apstiprināšanai amatā, jo nav saņemta informācija, ka viņš prot latviešu valodu valdības noteikumos paredzētajā līmenī.

Lai komentētu situāciju, šodien preses brīfingu sasauca nozares ministrs Kārlis Šadurskis. Ministrs norāda, ka Juridiskā augstskola piekritusi kompromisam – pagaidām rektora pienākumus veic augstskolas valdes priekšsēdētājs Jānis Ikstens, bet tikmēr rektora amata kandidāts Mels Kenijs mācās latviešu valodu.

Situācija ar Ekonomikas augstskolas rektoru Andersu Pālzovu ir neskaidrāka. Viņš izglītības iestādi vada kopš 1999. gada. Augstskola viņu izvirzījusi arī nākamajam termiņam, taču ministrija kandidatūras apstiprināšanu valdībā nevirza nepietiekamo valodas prasmju dēļ. Likumā norādīts, – kamēr nav apstiprināts jauns rektors, amatu saglabā iepriekšējais – tātad Pālzovs.

Tikmēr Ekonomikas augstskolas Absolventu asociācijā, kas ir viena no izglītības iestādes dibinātājorganizācijām, sola ar šo ministrijas nostāju nesamierināties.

0 Komentāru