Augstskolu pasniedzēji noraizējušies par savām algām; cer sagaidīt pielikumu

2 komentāri

Izglītības nozarē satraukumu pauž augstskolu mācībspēki. Ilgi gaidīto algu pielikumi daudzi pasniedzēji vēl nav saņēmuši. Tikmēr Izglītības ministrijā un augstskolās uzsver – valdības piešķirtais papildus finansējums algu paaugstināšanai vēl nenozīmē, ka visi saņems vairāk. 

Pieci miljoni eiro – šādu summu valdība ir atvēlējusi augstskolu pasniedzēju algu paaugstināšanai šim gadam. Nauda tiek pārskaitīta augstskolām, un tur arī rēķin, cik katram pasniedzējam pienākas.

Tas ir atkarīgs gan no slodzes, gan no citiem faktoriem, gan arī no pašas augstskolas ieņēmumiem. Maksas studenti, pētniecība, projektiem.

Inga Vanaga, Izglītības darbinieku arodbiedrības vadītāja:

Jaunā sistēma paredz, ka par vienu slodzi pasniedzējs nedrīkst saņemt mazāk par 662 eiro, līdz šim slieksnis bija 602 eiro.

Šī gada pirmo algu pasniedzēji jau ir saņēmuši. Tomēr ne visi ir priecīgi.

“Mūsu arodorganizācijas augstskolās saka, ka ir saņēmuši algu pielikumu, tomēr pienāk signāli no citām augstskolām, ka viņiem nav pielikuma,” norāda Vanaga.

Raidījuma “TV3 Ziņas” rīcībā esošā informācija liecina, ka neskaidrība par atalgojumu saglabājas lielajās augstskolās. Piemēram, Latvijas Universitātē (LU) un Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU). RTU vēl rēķina, cik katram būtu jāsaņem, līdzīga situācija ir arī LU.

Pasniedzēji kameras priekšā par atalgojuma jautājumiem nevēlējās runāt. Latvijas Universitātes arodbiedrībā pieļauj, ka lielāka skaidrība par pasniedzēju algām būšot vien martā – šī gada Universitātes budžetu augstskolā varētu  pieņemt februāra beigās.

2 komentāri