Augstskolās un zinātniskajos institūtos attālināti norisināsies “Zinātnieku nakts”

Pievienot komentāru

Jau šovakar ikviens var kļūt par “Zinātnieku nakts” dalībnieku. Tās laikā jau tradicionāli visas Latvijas augstskolas, institūti un universitātes ir atvērtas apmeklētājiem. Taču atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šoreiz zinātnieki sagatavotos priekšnesumus demonstrēs attālināti.

Stradiņa universitātes medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā viens no “Zinātnieku nakts” priekšnesumiem būs ne tikai vizuāli interesants, bet arī tiešām noderīgs.

“Šoreiz mēs zinātnieku naktī vēlamies parādīt soli pa solim šo te pirmās palīdzības sniegšanu,” centra direktore Ieva Šlēziņa norāda, ka ir sagatavota video aparatūra un mācību tehnoloģijas, lai pirmās palīdzības sniegšanas pamatus varētu apgūt ikviens interesents attālināti.

“Esam atraduši dažādus interaktīvus veidus, risinājumus, kā iesaistīt gan studentus, gan skolēnus un citus interesentus,” saka Šlēziņa.

Instruktore Anastasija Gromova būs viena no moderatorēm, kura komentēs un atbildēs uz jautājumiem par ekrānā redzamajām darbībām.

“Jebkuram interesentam interaktīvi paceļot roku, būs iespēja uzdot jautājumu un beigās būs iespēja, deleģējot lomas, izspēlēt situācijas,” stāsta Gromova.

Līdzīgi kā Stradiņa universitātes medicīnas izglītības tehnoloģiju centra pārstāvji, tāpat arī vēl citu kopumā 15 augstskolu, institūtu un universitāšu zinātnieki demonstrēs dažādus interesantus izglītojošus priekšnesumus.

“Popularizēt zinātni, parādīt visu, kas notiek zinātnē Latvijā,”  viena no “Zinātnieku nakts” organizatorēm Karlīna Engere atgādina par pamata uzdevumu, ko veic minētais ikgadējais pasākums. Šogad ir izmaiņas ne tikai pandēmijas dēļ, bet arī zinātnieku priekšnesumi tiek veidoti ne tikai skolēnu interesei.

“Šogad mums nedaudz mērķauditorija ir pamainījusies, programma ir ļoti interesanta arī pieaugušajiem un pašiem zinātniekiem. Tās aktivitātes vienmēr tiek veidotas interesantas, kā arī lai piesaistītu uzmanību,” saka Engere.

Pieteikties dalībai ir iespējams jau tagad mājaslapā “zinatniekunakts2021.lv”. Reģistrējoties jāievada vien vārds, uzvārds un e-pasts.