Komentāri

Atvaļinājumu sezona sākusies, bet pagaidām ne augstskolās. Tur sācies uzņemšanas laika drudzis. Studijām klātienē varēs sākt pieteikties no 1. jūlija, taču jau tagad to var izdarīt elektroniski. Izglītības ministrijā un arī pašās augstskolās prognozē, ka studentu skaits šogad būs mazāks nekā iepriekšējos gados.

Viens cilvēks var  reģistrēties studijām vairākās augstskolās un vairākās programmās. Reģistrācija būs jāapstiprina klātienē augstskolā. Vēlams, lai līdz tam brīdim studēt gribošais būtu izšķīries par prioritāro programmu, kurā vēlas studēt.

Var arī nepieteikties internetā, bet reģistrēties tikai augstskolā. Taču tad jārēķinās, ka procedūra aizņems ilgāku laiku.

Viena no populārākajām Latvijas augstskolām, Stradiņa universitāte, elektronisko pieteikšanos studijām izsludināja atsevišķi un ātrāk. Līdz Līgo svētkiem jau reģistrējušies apmēram 300 jaunieši un augstskolā prognozē, ka lielāka aktivitāte tikai sāksies.

Stradiņa universitātē rēķina, ka šogad studijām kopumā pieteiksies tikpat, vai pat vairāk studēt gribošo gan no Latvijas, gan ārzemēm. Tikmēr Izglītības ministrijā prognozē, ka, ņemot vērā sliktos demogrāfiskos rādītājus, augstskolās kopumā studēt gribošo skaits varētu būt  mazāks.

Ministrijā aicina jauniešu īpašu uzmanību pievērst programmām, kurās ir liels budžeta vietu skaits. Tas nozīmējot, ka šajās jomās nākotnē būšot pieprasījums pēc izglītotiem speciālistiem.

Elektroniskā pieteikšanās studijām ilgs līdz 7. jūlijam. Apstiprināt elektronisko pieteikumu vai pieteikties klātienē augstskolu uzņemšanas punktos varēs no 1. līdz 7. jūlijam.

 

Lasi vēl