Augstie Covid-19 saslimstības rādītāji Aknīstes novadā saistīti ar uzliesmojumu psihoneiroloģiskajā slimnīcā

Pievienot komentāru
Augstie Covid-19 saslimstības rādītāji Aknīstes novadā saistīti ar uzliesmojumu psihoneiroloģiskajā slimnīcā
ĢIRTS OZOLIŅŠ / F64

Augstie Covid-19 saslimstības rādītāji Aknīstes novadā saistīti ar uzliesmojumu Aknīstes psihoneiroloģiskajā slimnīcā, liecina vietējās pašvaldības paziņojums.

Vietvara akcentē, ka pavasarī, Latvijā izplatoties Covid-19 infekcijai, novads bijis kā “baltais pleķītis”, kurā saslimšana nav konstatēta. Taču pašlaik rādītāji novadā ir lieli, un lielākoties saistīti ar saslimšanām Aknīstes psihoneiroloģiskajā slimnīcā.

Lasi vēl: Infektoloģijas centrā ārstējas piektā daļa stacionēto Covid-19 pacientu

Sākotnēji Covid-19 konstatēts vienā nodaļā, taču vēlāk saslimšanas gadījumi konstatēti arī citā nodaļā un ēdināšanas korpusā. Slimības gaita sasirgušajiem gan esot viegla, un daļa personāla var atsākt darbu.

Atsaucoties uz slimnīcas vadības teikto, pašvaldība informēja, ka iestādei ir sagādātas sejas aizsargmaskas, dezinfekcijas līdzekļi, tiekot ievērota arī divu metru distance. Situācija tiek kontrolēta, pašvaldībai paziņojusi slimnīcas vadība.

Ar iestādes vadību aģentūrai LETA pašlaik nav izdevies sazināties.

Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati liecina, ka straujš ar Covid-19 saslimušo skaita pieaugums novadā sācies novembra sākumā. 3. novembrī pēdējās 14 dienās saslimušo skaits sasniedza 15 cilvēkus, 7.novembrī šis rādītājs bija jau 37 cilvēki, bet no 17. novembra līdz 20. novembrim novadā bija reģistrēti 53 saslimušie.

Pašlaik Aknīstes novadā ir 35 cilvēki, kuri ir inficējušies pēdējo divu nedēļu laikā.