Aug uzņēmēju interese par studentu darbu

Pievienot komentāru

Šodien Ķīpsalā Rīgas Tehniskā universitāte rīko ikgadējo ”Karjeras dienu’’. Vairāk nekā 100 dažādu nozaru uzņēmumu pārstāvji prezentē savu piedāvājumu studentiem – potenciālajiem darbiniekiem un praktikantiem.

Karjeras diena ir iespēja studentiem klātienē iepazīties ar uzņēmumu pārstāvjiem, iztaujāt viņus par karjeras vai prakses iespējām, uzņēmumu specifiku, prasībām un nosacījumiem darbiniekiem. Savukārt uzņēmumu pārstāvji meklē topošos speciālistus.

Niklāvs
students

Diezgan interesanti uzzināt, ko tev var piedāvāt darba devējs, interesanti noskaidrot, piemēram, viens darba devējs piedāvā apmaksātu praksi, cits saka, ka prakse ir tik laba, ka atalgojums nav vajadzīgs un galvenais atalgojums ir pieredze.

Uzņēmumu pārstāvji skaidro, ka šogad studentus mazāk interesē iespējamais atalgojuma līmenis uzņēmumā, bet vairāk – uzņēmuma prestižs un izaugsmes iespējas.

Dagnija Skulte
“Compensa” pārstāve

Viņus vairāk interesē uzņēmumi, kas ir atvērti un moderni, domā par cilvēka resursiem, organizē pasākumus, kur ir izaugsmes iespējas, kuri ieklausās.

Karjeras diena tiek organizēta jau 14. gadu, un tā pulcē tūkstošiem studentu. Šogad pasākumā piedalās vismaz par 20 uzņēmumiem vairāk nekā pērn.