Komentāri
Aug atlīdzību pieteikumu skaits par nopludinātiem mājokļiem
FOTO: LETA

Šā gada pirmajos četros mēnešos, līdzīgi kā pērnā gada laikā, pieaug pieteikto apdrošināšanas atlīdzību skaits par bojājumiem, ko privātpersonu mājokļiem radījusi šķidruma noplūde.

Pērn, salīdzinot ar 2013. gadu, pieteikto atlīdzību skaits par šādiem bojājumiem pieaudzis par 22%, bet šā gada pirmajos četros mēnešos pieteikumu īpatsvars par šķidruma noplūdes radītiem bojājumiem mājokļiem sasniedza 60% no kopējā pieteikto atlīdzību skaita privātpersonu īpašuma apdrošināšanā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt, pretēji 2013. gadam, kas tika dēvēts par “uguns gadu” ievērojamā ugunsgrēku skaita pieauguma dēļ, 2014. gadā būtiski – par 39% – samazinājies saņemto atlīdzību pieteikumu skaits par ugunsnelaimju izraisītajiem bojājumiem privātīpašumiem. Mazāk atlīdzību pieteikumu par ugunsgrēku postījumiem saņemti arī šogad.

Pretēja jeb negatīva tendence pēdējā laikā vērojama attiecībā uz mājokļiem radītiem bojājumiem šķidruma noplūdes rezultātā, tostarp kaimiņu appludinātiem dzīvokļiem, nolietotu ūdensvadu vai plīsušu cauruļvadu radītiem bojājumiem.

Pērn, salīdzinot ar 2013. gadu, būtiski – par 22% – palielinājies pieteikto atlīdzību skaits par šķidruma noplūdes rezultātā radītiem bojājumiem privātīpašumiem. No visiem pērn saņemtajiem atlīdzību pieteikumiem privātīpašuma apdrošināšanā 61% gadījumu bijis par šķidruma noplūdes rezultātā radītiem bojājumiem mājokļiem.

Šogad šādu apdrošināšanas gadījumu īpatsvars jau sasniedz gandrīz divas trešdaļas jeb 65% no visiem pieteiktajiem apdrošināšanas gadījumiem mājokļu apdrošināšanā.

Appludināto mājokļu iemesls visbiežāk bijis neaizgriezts ūdens krāns, nenosiltinātu vai nolietotu ūdensvadu un kanalizācijas cauruļvadu bojājumi, kā arī trauku un veļas mazgājamo mašīnu savienojumu bojājumi. Visbiežāk mājoklim radīti dažādi kosmētiskie bojājumi, taču nereti mitruma rezultātā radīti arī būtiskāki bojājumi – satrūdējušas ēku sijas, sienu konstrukcijas un grīdas.

Pērn lielākā atlīdzība mājokļa apdrošināšanā – 28 tūkstoši eiro; šogad – 10 tūkstoši eiro.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl