Aug ar Covid-19 saslimušo mediķu skaits

2 komentāri

Latvijas slimnīcās Covid-19 dēļ izsludināts oranžais brīdinājums – ikviens pacients jāsagaida kā iespējamais Covid-19 avots un vairākās slimnīcās saslimuši arī ārsti, vēsta TV3 Ziņas.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) pirmdien, 26. oktobrī, vēstīja, ka vairāki Alūksnes slimnīcā darbinieki atrodas Covid-19 karantīnā, savukārt slimība tieši skārusi Jēkabpils un Vidzemes slimnīcā personālu. Neoficiāla informācija liecina, ka Vidzemes slimnīcā saslimuši 22 cilvēki, no kuriem puse – mediķi. Slimnīcā gan šo skaitu ne apstiprināja, ne noliedza.

Vidzemes slimnīcā saslimušo skaits nav mazs, pēc pašreizējās informācijas trīs nodaļas ir skartas un, visticamāk, būs vēl, jo izmeklēšana turpinās. Taču slimnīcai esot pieredze, kā strādāt šajos apstākļos. Vidzemes slimnīca uzsver, ka tajā darbs turpinās.

Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību pārstāve Benita Brila

“Viss notiek! Ir atceltas plānveida operācijas uz nedēļu. Pārējais viss – uzņemšana, neatliekamā palīdzība tiek sniegta, poliklīnikā ambulatorie pakalpojumi notiek, kā paredzēts, vienkārši pārprofilētas nodaļas, lai Covid-19 inficētie pacienti būtu atsevišķā nodaļā.”

Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško norāda, ja ārstu pietrūks, daļu pakalpojumu varētu nākties pārtraukt sniegt, taču solīts, ka neskarta paliks onkoloģisko pacientu un neatliekami operējamo pacientu apkalpošana. Tās varētu būt dienas stacionārā veiktās operācijas, kuras uz kādu laiku varētu apturēt, lai mobilizētu personālu.

Lasi vēl: Saslimstībai ar Covid-19 vēršoties plašumā, varētu ierobežot plānveida pakalpojumus slimnīcās

Gatavojoties visdažādākajiem scenārijiem, VM veic pārrunas ar divām slimnīcām, lai tās nepieciešamības gadījumā pārveidotu par specializētām Covid-19 ārstniecības iestādēm vissmagāk saslimušo ārstēšanai.

Konkrētāka informācija par iespējamo specifisko Covid-19 slimnīcu izveidi būs ceturtdien, 29. oktobrī.

2 komentāri