SOS ciemata audžumamma: Bērni mani grib saukt par mammu

0 Komentāru
SOS ciemata audžumamma: Bērni mani grib saukt par mammu
Foto: Guian Bolisay /Flickr

”Par mammu sākumā mani sauca mazās meitenītes, jo viņas domāja, ka es tiešām esmu viņu mamma – īstos vecākus viņas neatceras. Lielie bērni tad sacīja, ka – nē, tā nav tava mamma. Tagad gan Dmitrijs bieži vienvaicā, – vai es drīkstu tevi saukt par mammu? Varbūt tas ir tā, ka to vārdu gribas katram bērnam…,” stāsta Tamāra, kura uzņēmusies piecu bez vecākiem palikušu bāreņu audzināšanu.

Piecu brāļu un māsu bioloģiskie vecāki ir miruši, un vienu gadu šie bērni pavadīja bērnu namā. Tagad kopā ar Tamāru Dmitrijs iemācījies lasīt latviski, un tādēļ viņam nevajadzēja palikt bērnudārzā “uz otru gadu”. Vasarā kopā daudz  ir ne tikai lasīts, bet arī iets uz jūru. Bērni atzīst, ka SOS ciematiņā Īslīcē jūtas kā mājās, un viņiem šeit ir radusies drošības sajūta, stāsta Tamāra.

Īslīcē darbojas viens no diviem Latvijas bērnu SOS ciematiem, kur vienkopus ir 12 māju. Katrā no tām dzīvo ”SOS mamma” ar bērniem, kas kļuvuši par bāreņiem. Ciematā ir tādas ģimenes, kur dzīvo radniecīgām saitēm nesaistīti bērni, bet ir arī tādas, kurās kopā aug vienas ģimenes bērni.

Latvijā patlaban kopumā aptuveni divi tūkstoši bērnu dzīvo bērnu namos.

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija kopā ar Labklājības ministriju septembrī uzsākusi sociālu kustību ”Neviens nav vainīgs, bet bērns bez ģimenes nav laimīgs”. Tās mērķis ir izglītot sabiedrību par iespējām bez vecākiem palikušajiem bērniem kļūt par audžuģimenēm, viesģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem. Ja pašiem tādas iespējas nav, tad asociācija aicina atbalstīt ģimenes, kuras jau ir pieņēmušas bez vecākiem palikušos bērnus savās ģimenēs.

0 Komentāru