Komentāri
Audžuģimenes negribīgi meklē palīdzību bērna audzināšanā, jo baidās, ka viņiem bērnu atņems
FOTO: LETA

Bieži vien audžuģimenes un aizbildņi, kuri savā aprūpē pieņēmuši bērniņu, grūtību gadījumā negribīgi vēršas pēc padoma pašvaldību sociālajos dienestos, jo baidās, ka tad viņiem bērniņu atņems. Gada laikā Latvijā izveidoti trīs atbalsta centri, kuros iespējams saņemt dažāda veida sociālo palīdzību un  piedalīties grupu semināros, lai uzlabotu attiecības ar bērniem, kurus viņi pieņēmuši savās ģimenēs.

Rīgā sociālais atbalsts audžuģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem ir daudz pieejamāks nekā reģionos. Tādēļ aizvadītā gada laikā nevalstiskā organizācija  Sociālo pakalpojumu aģentūra izvērta plašu projektu visos Latvijas reģionos, nodrošinot vairākus simtus psihologa, sociālo darbinieku un psihoterapeitu konsultācijas attiecīgajām ģimenēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Reģionālie atbalsta centri izveidoti Liepājas, Rēzeknes un Jelgavas novadā. Taču skaidrs, ka ar to vien ir par maz. Bieži vien bērnu mētā no vienas audžu ģimenes uz otru un atpakaļ pie bioloģiskajiem vecākiem, tādējādi smagi traumējot viņa psihi. Turklāt daudzas pašvaldības bērnam nevar nodrošināt psihologa palīdzību.

Nereti aizbildņi un audžuvecāki vairās vērsties sociālajos dienestos vai bāriņtiesā un lūgt palīdzību grūtā brīdī – viņi baidās, ka tad bērnu atņems.

Par bērna aizbildņiem visbiežāk kļūst tuvākie radi. Lai arī varētu šķist, ka viņi vislabāk zinās, kā bērnu audzināt un kā palīdzēt aprast ar jauno situāciju, izrādās aizbildņi ir daudz nesagatavotāki par jauno pienākumu. Jo atšķirība no audžuģimenēm, aizbildņiem nav jāiziet apmācības.

Tāpat varētu gaidīt lielāku šo bērnu skolotāju iesaisti un atsaucību.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl