Atzīmē Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus

1 komentārs
Atzīmē Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Aglonas dievmātes starptautiskajā svētvietā sestdien, 14.augustā, atzīmē Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus, vēsta TV3 Ziņas.

Tīcīgie Aglonas bazilika apkārtnē 14.augustā sāka pulcēties jau vairākas stundas pirms vakara mises un ieejas vārtu atslēgšanas. Kāds, lai rastu garīgo mieru, veicis tālu ceļu kājām, cits – atbraucis ar auto, vēl kāds pirmo reizi uz svētkiem pavadījis draugu.

“Pats esmu bijis svētceļojumā, nācis arī ar kājām…bet ir forši, ja var arī kādu pavadīt šajā ceļā pirmo reizi, kā Jolanta, kura šeit ir pirmo reizi,” stāsta Andris.

Tikmēr blakus esošā svētceļotāja Jolanta norāda – iepazīt Dievu viņai šķiet pats svarīgākais šajā ceļā, kā arī palielināt ticīgo draugu pulku.

Līdzīgi, kā pērn, arī šogad svētkus nevar apmeklēt ikviens. Aglonas bazilika teritorijā ieejas biļete ir vakcinācijas sertifikāts vai negatīvs Covid-19 tests. To katram jāuzrāda pie ieejas un tikai tad Sakrālajā laukumā var nodoties lūgšanām. Nelielais sanākušo pulks neslēpj – ir žēl, ka citi ticīgie nav vakcinējušies, tādēļ šodien nav ar viņiem kopā svētkos.

“Kādas sajūtas, tādas drūmas…. Esam potējušies, bet nu daudzi nesaprot, ka jāpotējas, tā kā lūdzam, lai visi vakcinējas,” atzīst Zinaīda.

“Šogad, kā ir, tā ir, jāsamierinās. Katrs izprot pa savam…. neizmainīsi, kā Dievs ir devis to dzīvīt,” apcerīgās pārdomās dalās Lidija, atzīstot, ka šogad svētku norisi pavada svinīgāka atmosfēra.

Tikmēr kāda daļa sanākušo iekšā nemaz netiek. Tiem nav nedz vakcinācijas sertifikāta, nedz maksas testa, tādēļ šogad svētki būs jābauda no sētas otras puses.

“Man nav svarīgi, ka neesmu iekšā, galvenais, ka esmu šeit. Stulba sajūta ir, protams, bet neko. Visu mūžu Latvijā nodzīvot, bet nevaru tikt iekšā….Man ar sirdi slikti, es nevaru, es baidos, ka aiziešu pie Dieva,” saka Aina.

Arī Katoļu baznīcas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs atzīst – viņam ir žēl, ka jau otro gadu nav iespējams ticīgo tūkstošiem pulcēties Aglonā. Tomēr uzvser, visiem ir zināma izeja uz ierasto dzīvi, ir tikai jāizdara vienkārš darbs – jāaiziet uz vakcinācijas kabinetu.

Zbigņevs Stankevičs, Rīgas arhibīskaps metropolīts

“Ir ļoti žēl, bet lieta ir tāda, ka apdraudējums ir reāls un cilvēki mirst no šī vīrusa. ….un ierobežojumi ir saprātīgi, ļoti pārdomāti. Es aicinu ieklausīties arī veselā saprāta balsī, cik daudz ir nomiruši no Covid-19 un cik no vakcīnas.”

Vienlaikus tiem ticīgajiem, kuri nav vēl vakcinēti, šodien, 14.augustā, bija iespēja ne tikai gūt garīgo mieru, bet pielikt savu artavu kopīgās imunitātes radīšanā. Arī Aglonā bija iespēja vakcinēties pret Covid-19, ko arī daudzi izmantoja.

1 komentārs