Komentāri

Līdz šim brīdim patvēruma meklētāju ierašanās Latvijā ir “pozitīvais stāsts” – cilvēki vēlas integrēties, viņi mācās latviešu valodu, tā intervijā 900 sekundēs atzina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) direktora vietniece Maira Roze.

“Mēs uzskatām, ka pirmie patvēruma meklētāji ir tiešām ieinteresēti šeit mācīties un integrēties, un līdz ar to – ar viņiem ir viegli strādāt. Viņi redz, ka viņi varētu šeit sniegt kādu pienesumu. To redz jau tagad, kamēr viņi uzturas Muceniekos.

Piemēram, jau tagad viens no patvēruma meklētājiem palīdz sabiedriskā tulkojuma nodrošināšanā, un viņam ir arī labas valodu zināšanas. “Viņš ir atvērts cilvēks, kas gatavs palīdzēt mūsu darbiniekiem, mentoriem, kas pašlaik ieradušies Muceniekos un sāk strādāt,” stāstīja Roze.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Video!

Latvijā ieradušās pirmās bēgļu ģimenes no Sīrijas un Eritrejas

Vēlā piektdienas, 5. februāra, vakarā no Grieķijas Latvijā nogādāti pirmie patvēruma meklētāji – kopumā Latvijā pārvietotas sešas personas, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība saskaņā ar Eiropas Savienības pārvietošanas programmu, informējusi Iekšlietu ministrija.

Latviju ir ieradušās divas ģimenes – no Sīrijas un Eritrejas. Tajā skaitā Latvijā pārvietoti arī divi pirmskolas vecuma bērni. Patvēruma meklētāji nogādāti izmitināšanas centrā Muceniekos.

FOTO: kā dzīvo jau uzņemtie bēgļi Latvijā?

Lasi vēl