Atvērs piedāvājumus LU iepirkumā par Rakstu mājas būvniecību, uz kuru krīt aizdomas par iespējamu kukuļošanu

1 komentārs

Ceturtdien, 11. jūlijā, tiks atvērti iesniegtie piedāvājumi Latvijas Universitātes (LU) iepirkumā par Rakstu mājas būvniecību, uz kuru krīt aizdomas par iespējamu kukuļošanu.

Universitātei gan vēl neesot oficiāli zināms, ar kuru tieši iepirkumu saistīts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktais kriminālprocess par kukuļošanu vismaz 20 000 eiro apmērā, un kurā par aizdomās turēto atzīta bijusī LU rektora vietniece un divu iepirkumu komisiju vadītāja Baiba Broka, kā arī ietekmīgie uzņēmēji Guntis Rāvis un Ivars Millers, kuru būvniecības kompānija “Skonto būve” piedalās arī Rakstu mājas būvniecības iepirkumā.

Pagaidām iepirkums nav apturēts, un iesūtītie finanšu piedāvājumi tiks atvērti ceturtdien. Iepirkumu komisija pagaidām neplāno automātiski izslēgt “Skonto būvi” no sacensībām par desmitiem miljonu eiro vērto līgumu. Situācija gan vēl tiks vērtēta, saņemot papildu informāciju no KNAB.

“[…] Ja tev aizdomās turamā statuss vai ir kaut kāda veida apsūdzība, tev nav juridiska pamata šobrīd kādu kaut ko slēgt ārā. Līdz ar to šobrīd es nevaru komentēt, kādi varētu būt komisijas lēmumi, vispirms jāsaņem tie piedāvājumi, jo varbūt dažāda veida iemesli, bet vai turpināt vai pārtraukt, līdz ar to mums jābūt pilnai informācijai,” norāda LU rektora vietniece Edīte Megne.

Situācija kopumā ir sarežģīta, un tā vēl tiks pārrunāta ar projekta līdzfinansētājiem – Eiropas Investīciju banku.

Iepriekš jau vēstīts, ka KNAB pirmdien lietā par vismaz 20 000 eiro kukuļa ņemšanu aizturējis trīs personas, tostarp Rīgas domes deputāti un Latvijas Universitātes (LU) rektora vietnieci juridiskajos jautājumos Baibu Broku (VL-TB/LNNK).