“Atvainojos, bet brīvu vietu nav!” Diena, kad galdiņš restorānā jārezervē krietni ātrāk

0 Komentāru
“Atvainojos, bet brīvu vietu nav!” Diena, kad galdiņš restorānā jārezervē krietni ātrāk
Foto: ekrānšāviņš no video / 900 sekundes

Izrādās, ka Latvijā ir vairāki datumi, kad, piemēram, vakariņas restorānā ir jāpiesaka vismaz mēnesi iepriekš. Un viens no tiem ir šodien – Starptautiskā sieviešu diena.

”Ļoti atvainojos, bet diemžēl mums nav vietu, es varu piedāvāt rītdienas vakaru?” Šādu atbildi lielai daļai Rīgas restorānu viesmīļu pēdējās dienās nākas teikt visai bieži.

8. martu cilvēki sākuši rezervēt ļoti laikus – jau pirms mēneša. Turklāt arī paši restorāni gatavojušies šim datumam, veidojot īpašu svētku ēdienkarti.

Restorāna ”Le Dome” šefpavārs atzīst, ka šādi, īpašie datumi, prasa savu: produktu daudzums, kas jāiegādājas, ir vismaz divas reizes lielāks nekā citās februāra un marta dienās. Lai svētkus izdodas nosvinēt lielākam cilvēku skaitam, tiek piedāvāti pat divi laiki un restorānā pavadīt ne vairāk par 2,5 stundām.

“Viens laiks ir uz plkst. 18.00, tad 20.30. Šie divi svētki palīdz iekustināt un aizpildīt restorānu: gan 14. februāris, gan 8. marts. Tā kā restorāni gaida šīs divas dienas,” atzīst zivju restorāna ”Le Dome” šefpavārs Sergejs Šiporovs.

Līdzīgu tendenci novēro arī citos galvaspilsētas restorānos. Kā stāsta Viesnīcu un restorānu asociācijā, klienti vidēji mēnesi pirms šiem abiem svētkiem sāk interesēties gan par rezervāciju, gan par īpašu svētku piedāvājumu.

“Piecu gadu garumā var runāt, ka šie svētki tiek svinēti. Ja mēs salīdzinām ar vidējām dienām, tad restorāni ziņo par 20% mazāko procentuālo pieaugumu, bet vidēji tie ir 50-60%, ja salīdzinām parastu ceturtdienu un ceturtdienu 8. martā,” norāda Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Pinnis.

Ja uz restorāniem daiļās dzimuma pārstāves nāk vīriešu pavadībā, tad interesantu tendenci novērojuši SPA kompleksos strādājošie. Ja agrāk 8. martā uz procedūrām, baseiniem un pirtīm nāca pāri, tātad, tieši vīrieši šādi aicināja atzīmēt Sieviešu dienu, tad šogad sievietes uz šīm atpūtas un relaksācijas vietām 8. martā plāno doties ar draudzenēm, jo pašas grib sarīkot sev svētkus.

“Mēs to redzam no rezervācijām. Nāk meitenes divatā, trijatā. Ļoti labi māk viena otru iedvesmot kopīgai atpūtai. Patiesībā, tas ir apsveicami: mēs vairs negaidām tik daudz no vīriešiem, arī 8. martā, bet pašas sev taisām svētkus un mākam svinēt,” uzskata “Espa Rīga” direktore Aiga Lapiņa.

Ne velti mēdz arī sacīt, ka svētku nevar būt par daudz. Starp citu, tieši šodien aprit 10 gadu, kopš 8. marts Latvijā ir noteikta par atzīmējamu dienu.

0 Komentāru