Atvadas no Petera notiks 20. novembrī Rīgas krematorijā

0 Komentāru
Atvadas no Petera notiks 20. novembrī Rīgas krematorijā
Foto: LETA

Rīt, 20. novembrī, plkst. 12.00 Rīgas Krematorijas Lielajā atvadu zālē notiks atvadīšanās no mūžībā aizgājušā Krišjāņa Petera, informēja aizgājēja tuviniece Gunta Līdaka.

Līdaka sacīja, ka atvadīšanās notiks brīvā formā un piedalīties aicināti visi, kam Peters bijis “sirdij tuvs”.

Kā ziņots, Austrijā negaidīti mūžībā aizgājis politiķis, Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Krišjānis Peters (Saskaņa). Peters Austrijā atradās komandējumā. “Tas notika ļoti pēkšņi,” uzsvēra domē.

Pazīstamā latviešu dzejnieka Jāņa Petera dēls Krišjānis Peters ir dzimis 1975. gadā. Peters Maskavas Valsts starptautisko attiecību institūtā bija ieguvis bakalaura grādu politoloģijā.

1998. gadā Peters kandidēja 7. Saeimas vēlēšanās no Jaunās partijas saraksta, bet mandātu neieguva. Vēlāk Peters Saeimā iekļuva, iegūstot deputāta mandātu Aināra Šlesera vietā, kurš mandātu nolika uz laiku, kamēr pildīja ekonomikas ministra amatu. Jau 1999. gada maijā Peters mandātu zaudēja, jo Saeimā atgriezās Šlesers.

2002. gadā viņš kandidēja 8. Saeimas vēlēšanās no Latvijas Pirmās partijas saraksta un tika ievēlēts. 2006. gada pavasarī Peters kļuva par satiksmes ministru Kalvīša valdībā. Tā paša gada rudenī Peters kandidēja 9. Saeimas vēlēšanās no Latvijas Pirmās partijas un partijas Latvijas ceļš apvienotā saraksta, taču netika ievēlēts. Tā vietā Peters vispirms kļuva par satiksmes ministra Šlesera padomnieku un biroja vadītāju, bet vēlāk nonāca VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs padomē, pēcāk tika iecelts par lidostas Rīga valdes priekšsēdētāju un airBaltic padomes locekli. Peters lidostas valdes priekšsēdētāja pienākumus pildīja līdz 2010. gada decembrim.

2011. gada augustā Peters kļuva par Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora Edgara Stroda padomnieku jautājumos, kas saistīti ar Eiropas Savienības finansējuma iegūšanas papildu iespējām, bet 2013. gada vasarā tika iecelts par Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītāja pienākumu izpildītāju.

Šoruden 12. Saeimas vēlēšanās Peters startēja no partijas Saskaņa saraksta, taču netika ievēlēts.

Pašlaik Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumus uz nenoteiktu laiku pilda departamenta Administratīvās pārvaldes priekšniece Diāna Šmite.
0 Komentāru