Attiecības un vēlme iekļauties – “Tumša bilde” balvas ieguvējs stāsta par jauniešu identitāti

0 Komentāru

“Atrodi to, kas tev patīk un tad dari to, cik vien labi spēj!” Tā īsumā var raksturot jauniešu kino festivāla “Tumša bilde” balvas ieguvēja Emīla Alpa atziņu.

Emīls festivālā izveidoja īsfilmu “boxhead” jeb burtiski tulkojot – kastes galva. Viņš ieguva balvu kategorijā – “Esība”.

Bez liekas pļāpāšanas, veidojot īsfilmu “boxhead”, Emīls vēlējās, lai runā attēls, nevis cilvēki.

“Ļoti daudz kas tiek pateikts ar vārdiem, ko varētu parādīt ar darbību, rīcību. Man liekas, ka tas ir viens no pamatnoteikumiem kino,” stāsta Emīls.

“Boxhead” īsfilma runā par neizsmeļamo tēmu – par jauniešu attiecībām, par vēlmi iekļauties, būt pieņemtam. Autors min: “Kas viss ir ļoti normāli, bet tai pašā laikā tu varbūt pazaudē nedaudz no sevis.”

Tieši sejas neesamība runā par īsfilmas galvenā varoņa sāpīgāko problēmu – viņam uz galvas ir uzlikta kartona tūta, kas reprezentē to, ka viņš nezina, kas viņš ir.

Filmas autors arī, kā jau lielākā daļa jauniešu, meklē to, kas viņš ir un šķiet, ka kino nozare varētu būt īstā joma, kur atrast sevi.

“Ir jāatrod, ko tu vēlies darīt, to, kas tevi aizrauj, un tas ir jādara maksimāli daudz, jāmācās visu, ko vari atrast,” stāsta Emīls.

Tieši darīt, nevis domāt vai runāt par savām vēlmēm, bet ir jādara. Tieši tāpēc Emīls nolēma pieteikties jaunieši kino festivālam “Tumša Bilde 2018”.

Emīls ir piedalījies vairākās kino meistarklasēs un vērsies pie kino režijas pārzinātājiem.

“eEs arī ieteiktu visiem jauniešiem, kuri domā principā jebkādā jomā kaut kur virzīties, vienkārši iet pie cilvēkiem, kas ar to nodarbojas un vienkārši prasīt palīdzību, padomu,” saka Emīls.

Emīla īsfilmā tūtas jeb kastes galva padomu gūst gan ne no kāda konkrēta cilvēka, bet gan mūzikā. Izvēloties duft punk mūziku, galvenais varonis beidzot atrod līdzīgi domājošos.

0 Komentāru