Attaisnoti visi par traģisko ugunsgrēku Ķempes ielā apsūdzētie ugunsdzēsēji

1 komentārs

Rīgas apgabaltiesa attaisnojusi visus par traģisko ugunsgrēku Ķempes ielā apsūdzētos ugunsdzēsējus. Prokuratūra glābējus vainoja nepareizā situācijas novērtēšanā, ka rezultātā visus cilvēkus neizdevās izglābt. Apgabaltiesas spriedumu gan vēl var pārsūdzēt. Tas nozīmē, ka pirms 11 gadiem notikušā ugunsgrēka krimināllieta turpinās klejot pa tiesas zālēm.

2006. gada janvārī daudzdzīvokļu mājas astotajā stāvā izcēlās ugunsgrēks. Liesmas strauji izplatījās, dzīvoklī dzīvojošā ģimene izmisumā izlēca pa logu. Četri cilvēki gāja bojā, bet viens bērns guva ļoti smagus ievainojumus. Prokuratūra apsūdzēja glābējus, ka tie neattaisnojami nepareizi veica situācijas novērtējumu, lai ugunsgrēkā izglābtu vismaz divus cietušos. Šodien, desmit ar pusi gadus pēc notikušās traģēdijas, Rīgas apgabaltiesā nolasīja spriedumu. Visus ugunsdzēsējus attaisnoja.

“Es prasīju nosacītu brīvības atņemšanu. Šajā tiesas instancē visi ir attaisnoti,” citēta Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore Vita Hutore. Prokurore vēl lems, vai pārsūdzēt spriedumu. Tikmēr advokāts uzsvēra – spriedums ir pareizs.

Nav jau krimināllietā mērķis apmierināt advokātu vai prokuroru, mērķis ir attiecīgi taisnīga noregulēšana, un tas ir sasniegts,” norādīja advokāts Uldis Cakars. Pēc iepazīšanas ar spriedumu prokurore vēl lems, vai to pārsūdzēt Augstākajā tiesā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl