Attaisnoti visi par traģisko ugunsgrēku Ķempes ielā apsūdzētie ugunsdzēsēji

1 komentārs

Rīgas apgabaltiesa attaisnojusi visus par traģisko ugunsgrēku Ķempes ielā apsūdzētos ugunsdzēsējus. Prokuratūra glābējus vainoja nepareizā situācijas novērtēšanā, ka rezultātā visus cilvēkus neizdevās izglābt. Apgabaltiesas spriedumu gan vēl var pārsūdzēt. Tas nozīmē, ka pirms 11 gadiem notikušā ugunsgrēka krimināllieta turpinās klejot pa tiesas zālēm.

2006. gada janvārī daudzdzīvokļu mājas astotajā stāvā izcēlās ugunsgrēks. Liesmas strauji izplatījās, dzīvoklī dzīvojošā ģimene izmisumā izlēca pa logu. Četri cilvēki gāja bojā, bet viens bērns guva ļoti smagus ievainojumus. Prokuratūra apsūdzēja glābējus, ka tie neattaisnojami nepareizi veica situācijas novērtējumu, lai ugunsgrēkā izglābtu vismaz divus cietušos. Šodien, desmit ar pusi gadus pēc notikušās traģēdijas, Rīgas apgabaltiesā nolasīja spriedumu. Visus ugunsdzēsējus attaisnoja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Es prasīju nosacītu brīvības atņemšanu. Šajā tiesas instancē visi ir attaisnoti,” citēta Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore Vita Hutore. Prokurore vēl lems, vai pārsūdzēt spriedumu. Tikmēr advokāts uzsvēra – spriedums ir pareizs.

Nav jau krimināllietā mērķis apmierināt advokātu vai prokuroru, mērķis ir attiecīgi taisnīga noregulēšana, un tas ir sasniegts,” norādīja advokāts Uldis Cakars. Pēc iepazīšanas ar spriedumu prokurore vēl lems, vai to pārsūdzēt Augstākajā tiesā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl