Komentāri

Atšķirībā no citiem gadiem šogad gan ugunsdzēsējiem, gan policijai, gan mediķiem izdevies aizvadīt salīdzinoši mierīgas Lieldienas.

Piemēram, šogad traumas nav gūtas, ne šūpojoties, ne baudot svētku labumus, bet netipiski Lieldienām – vispārējas ķermeņa atdzišanas dēļ. Dienā slimnīcās ar šādu diagnozi tiek nogādāti vidēji pieci cilvēki.

Klusā sestdiena ugunsdzēsējiem tik tiešām bijusi klusa, taču piedurknes nācies atlocīt Lieldienu rītā, kas sācies ar neparastu izsaukumu uz kādu Rēzeknes baznīcu, kurai aizcirtušās durvis un neviens nav varējis izkļūt ārā.

Kopumā pirmās Lieldienas nesušas arī traģiskas vēstis – Līvānu novada Turku pagastā ugunsgrēkā gājis bojā vīrietis, bet divi cilvēki pēc ugunsgrēka dzēšanas Liepājā nodoti mediķu aprūpē. Salīdzinājumam – pērn Lieldienās ugunsgrēkos bojā gāja viens cilvēks, bet cieta seši, tostarp trīs – dedzinot pērno zāli.

Tā kā laikapstākļi šogad nelutināja, ugunsdzēsēji brīvdienās devušies dzēst tikai 50 kūlas ugunsgrēkus.

Tāpat arī “ātrās palīdzības” mediķi saka, – svētki aizvadīti salīdzinoši mierīgi. Svētku dienās izsaukumu saņemts tikpat daudz, cik parastās dienās.

Turklāt šogad traumas nav gūtas ne šūpojoties, ne baudot svētku labumus, bet netipiski Lieldienām – vispārējas ķermeņa atdzišanas dēļ. Dienā slimnīcā ar šādu diagnozi tiek nogādāti vidēji pieci cilvēki.

Izteikti smagu negadījumu svētkos nav bijis arī uz ceļiem. Arī uz tiem lielu ietekmi atstājuši laikapstākļi.

Divās svētku dienās policistiem izdevies pieķert 34 dzērājšoferus, taču viņu skaits varētu pieaugt vēl šovakar, kad no brīvdienām mājup atgriežas pēdējie svinētāji.

Lasi vēl