Atsakoties no komandantstundas brīvdienās, policija varētu pastiprināti ierobežojumus kontrolēt pa dienu un vakaros

1 komentārs
Atsakoties no komandantstundas brīvdienās, policija varētu pastiprināti ierobežojumus kontrolēt pa dienu un vakaros
ZANE BITERE, LETA

Valdībai atsakoties no komandantstundas brīvdienās, policija varētu novirzīt resursus pastiprinātai Covid-19 ierobežojumu kontrolei pa dienu un vakaros, noskaidroja LETA.

Lai efektīvāk nodrošinātu Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanai paredzēto drošības prasību kontroli, tiek apsvērts pārorientēt policijas resursus un pastiprināt ierobežojumu kontroli sociāli aktīvākajā diennakts laikā – pa dienu un vakaros, īpaši brīvdienās, kad ir lielāka iespēja cilvēku pulcēšanai dažādās vietās, aģentūrai LETA apliecināja Valsts policijas preses pārstāve Simona Grāvīte.

Valsts policijā, analizējot pieredzi un esošo situāciju, tiek izvērtēta iespēja šobrīd atteikties no pārvietošanās aizlieguma kontroles brīvdienu naktīs. Par šo ceturtdien gan ir jālemj valdībai. Līdz šim mājsēde bija noteikta piektdienās un sestdienās no plkst.22 līdz 5.

Tas gan nenozīmē, ka drošības prasību, īpaši pulcēšanās ierobežojumu kontrole, vairs nenotiks nakts laikā, uzsvēra Grāvīte.

“Lai arī policijas resursi nav neizsmeļami un ir jānodrošina arī pamatuzdevumu izpilde, kas arī tiek darīts, tomēr Valsts policija kopā ar sadarbības partneriem jebkurā gadījumā ir gatava arī turpmāk nodrošināt Covid-19 infekcijas ierobežojumu kontroli jebkurā apjomā, atkarībā no tā, ko lems valdība,” norādīja Grāvīte.

Lasi vēl – Policijas noslodzes dēļ varētu apsvērt iespēju atteikties no komandantstundas

Jau ziņots, ka ceturtdien valdībā iesniegtajos grozījumos rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, līdz 6.aprīlim rosināts turpināt arī komandantstundu.

Vienlaikus rīkojumā iekļauts komentārs, kurā norādīts, ka Krīzes vadības koordinācijas grupa 3.februāra sēdē neatbalstīja komandantstundas turpināšanu, uzsverot, ka tās ieviešana tika pamatota ar nepieciešamību novērst tradicionālu cilvēku masveida pulcēšanos gadu mijas brīvdienās, īpaši Jaungada naktī.

Komentārā arī uzsvērts, ka patlaban kontroles iestāžu resurss ir iesaistīts valdības lēmuma izpildes kontrolē, taču vienlaikus Valsts policija nav atbrīvota no pamatuzdevumu izpildes – noziedzības apkarošana, sabiedriskās kārtības nodrošināšana.

“Pārvietošanās ierobežojumu nakts laikā kontroles blakne ir nespēja vērst pietiekamu uzmanību un resursu epidemioloģisko prasību ievērošanas kontrolei,” pausts komentārā.

Ceturtdien Ministru kabinets plāno arī lemt par izmaiņām tirdzniecības organizēšanā no 8.februāra, tostarp paredzot Valsts un pašvaldības policijas iesaisti epidemioloģiski drošas tirdzniecības organizēšanas uzraudzībā.

1 komentārs