Komentāri

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns šorīt iesniedzis atlūgumu ar pamatojumu, ka plāno doties izdienas pensijā. Šāds viņa lēmums seko vien neilgu brīdi pēc tam, kad sabiedrībai kļuva zināms, ka Marķitāns pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus, bet palicis nesodīts viņai ieņemamā amata dēļ. Marķitāns TV3 Ziņām apstiprina, ka pārsniedzis atļauto braukšanas ātrumu un pensijā iet tieši šā ”nesmukuma” pēc.

To, ka Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes šefs Guntars Marķitāns izsprucis no soda par atļautā braukšanas ātruma pārkāpšanu, aizbildinoties ar it kā veiktu savu padoto pārbaudi – atklāja raidījums “Nekā personīga”. Atbildīgajās institūcijās sāktas vairākas pārbaudes saistībā ar šo gadījumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai arī tās vēl nav noslēgušās, Marķitāns uz karstām pēdām no darba policijā lēmis aiziet. Viņš iešot pensijā. Par to šorīt ticis informēts arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. Viņš norāda -, ja tiks konstatēts administratīvais pārkāpumus, Marķitānu sodīts arī tad, ja viņš būs pensionējies.

“Marķitāna kungs pats vislabāk zina, kas uz ceļa notika tajā brīdī. Attiecīga ir administratīvā lietvedība ierosināta, ir pietiekams pamats uzskatīt, ka ir bijis pārkāpums, bet nu pašlaik apsteigt notikumus un pateikt, vai viņš tiks sodīts un kā viņš tiks sodīts. Cik es saprotu tas būs aprīļa sākums, kad būs zināms lēmums,” teic Kozlovskis.

Marķitāns izdienas pensijā dosies jau trešdien. Viņa vietā uz laiku amata pienākumus pildīs Rīgas reģiona Kārtības policijas priekšnieks Aleksandrs Bukēvičs. Bet tuvākajā laikā Valsts policijas šefam Intam Ķuzim būs jālemj par jauna Rīgas reģiona policijas pārvaldes priekšnieka iecelšanu amatā.

”Pašlaik man nav informācijas par to, kāds nākamais kandidāts būs, bet par to pilnīgi noteikti valsts policijas priekšnieks informēs mani par savu lēmumu. Nu skaidrs, ka būtu pēc iespējas ātrāk tas jāizdara. Bet es domāju arī, ka pašlaik tas jautājums, kāda persona ir nozīmēta par pienākuma izpildītāju, nav jāpieņem lielā steigā,” norāda iekšlietu ministrs.

Lai gan pārbaudes vēl ir procesā, pats Marķitāns TV3 Ziņām nu jau apstiprina, ka ir pārkāpis likumu. Iepriekš viņš to noliedza.

“Tas tika pasniegts tendenciozi, vienpusēji. Uz brīdi, kad notiek intervija, faktiski no krūmiem izlec TV3 operators, pēkšņi jautājumi, es tajā laikā nezināju tos faktiskos apstākļus, šobrīd jau es atzīstu, ka ātrumu esmu pārsniedzis, esmu gatavs par to atbildēt atbilstoši noteiktajai kārtībai,” teic Marķitāns. Uz jautājumu, vai par lēmumu doties pensijā viņu kāds pamudinājis, viņš atbild noliedzoši.

Valsts policijā Marķitāns dienējis gandrīz 40 gadus, bet Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka amatu ieņēma no 2013. gada.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl