Ātruma pārkāpējiem draudēs bargāki naudas sodi

2 komentāri

Saeimas Juridiskajā komisijā šodien debates radīja jautājums par sodu palielināšanu ātrumpārkāpējiem. Iekšlietu ministrijas izstrādāto sistēmu, kas paredzētu teju divreiz lielākus naudas sodus, tautas kalpi noraidīja, tā vietā virzot pašu izstrādāto ideju, kas paredz sodu paaugstināšanu, tiesa gan, maigākā līmenī. Neiztika arī bez asas vārdu pārmaiņas un strīdiem.

Iekšlietu ministrija piedāvā grozīt vairāk nekā 20 likumu pantus. Piemēram, ja vieglā auto šoferis pārkāpj ātrumu par 21-30 km virs atļautā, sods paliktu nemainīgs, kā tagad, proti 40 eiro, taču, ja pārkāpums noticis apdzīvotā vietā – pēc ministrijas iecerēm sodam pašreizējo 50 eiro vietā, vajadzētu pieaugtu līdz 80 eiro. Pakāpeniski līdz ar pārsniegto ātrumu arī sodi kļūst lielāki. Iekšlietu minsitrijas noteiktie griesti vieglo auto sodiem iecerēti 680 eiro apmērām, bet smago auto šoferiem, kas ātrumu pārkāpj apdzīvotā zonā, par vairāk nekā 60 kilometriem stundā, draudētu no 1040 līdz 1400 eiro soda nauda un tiesību atņemšana uz diviem gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Juridiskās komisijas deputātu viedokļi krasi atšķīrās – izskanēja gan aicinājumi bargos sodus ieviest nekavējoties, gan skeptiskas replikas, ka sodu bardzība traģisko avāriju problēmu neatrisinās, bet tikai vairos policistu kukuļošanu.

Pēc karstām debatēm politiķi tomēr lēma atbalstīt Krimināltiesību politikas apkaškomisijas priekšnieka Gunāra Kūtra iecerēto sodu politiku, kas paredz naudas sodus palielināt, bet ne tik lielā apmērā, kā to iecerējusi ministrija.

Galavārds par to, cik bargi sodi sagaida ātrumpārkāpējus, gan būs Saeimas kopējā balsojumā. Iespējams, tad arī Iekšlietu ministrijas iecere gūs virsroku, jo šodien Juridiskajā komisijā lielākā pārstāvniecība bija opozīcijā esošajām partijām, taču Iekšlietu ministrija ir Vienotības pārziņā, un tas var garantēt koalīcijas atbalstu izšķirošajā gala balsojumā.

Vairāk skaties video!

TOP komentāri

 • edgars
  0 0 0

  edgars

  ir jāaudzina sabiedrība un tad jasoda, tik daudz līdzekļu tiek izgāsti lai tik sodītu, bet lai informētu un aizdomāties tikpatā nemaz, prieks vismaz ir viena sociālā reklāma par akmensgalvu. paskatās kā arzemnieki bliež augšā reklāmas, bet kas mums ?
 • ierosinājums
  0 0 0

  ierosinājums

  Vajadzētu uzlikt pamatīgus sodus politiķiem par solījumu nepildīšanu. Piem. ja nav izpildīti solījumi par nu 60% - cietumsods ar konfiskāciju!!! Visur dzird - cenas paaugstinam, sodus palielinam, bet kas tad deputātiem - neaizkaramība?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl