Ātrie kredīti: PTAC vērtē nebanku kreditētājus

Komentāri

Likuma grozījumi ir uzlabojuši situāciju ātro kredītu izsniegšanā. Stingrāku prasību dēļ ir palielinājies kredītu atteikumu skaits. Ātros kredītus iedzīvotāji ņem retāk, tomēr tie, kuri tos ņem, prasa lielākas summas.

Kopš šā gada sākuma tiek rūpīgāk vērtēta kredītņēmēju maksātspēja, tiek ierobežoti atmaksas procenti un kredīti netiek izsniegti nakts stundās – tas viss ir samazinājis ātro kredītu ņēmēju skaitu. Tomēr teju par 20% ir augušas ņemto kredītu summas.

Nebanku kredītdevēju kredītportfelis gada laikā audzis par 15,2% un sasniedz 486 miljonus eiro, kas ir par 64,3 miljoniem eiro vairāk nekā pirms gada. Tomēr katrā otrajā gadījumā kredītņēmēji lūdz pagarināt atmaksas termiņus, kas liecina, ka joprojām liela daļa iedzīvotāju aizņemas neapdomīgi vai nespēj izvērtēt savu finansiālo situāciju, uzskata patērētāju tiesību aizstāvji.

Katrs otrais ātrā kredīta ņēmējs lūdz pagarināt atmaksas termiņu. Ātro kredītu devēji gan uzskata, ka nozare tiek pienācīgi uzraudzīta un vēl stingrākas prasības ātro kredītu izsniegšanai nav nepieciešamas. Sūdzību skaits esot samazinājies par 64% un tas liecinot, ka kredītņēmēji ar pakalpojumu ir apmierināti.

Patērētāju tiesību aizstāvji ir pārliecināti, ka vēl vairāk ierobežojot ātro kredītu izsniegšanu, šī nozare var tikt iznīcināta, tāpēc šādiem soļiem būtu nepieciešama politiskā izšķiršanās.

Lasi vēl