Ātrie kredīti jeb “vieglā nauda”. Sabiedrībai būtu jāuzlabo finanšu prasmes, uzskata PTAC

1 komentārs
Ātrie kredīti jeb “vieglā nauda”. Sabiedrībai būtu jāuzlabo finanšu prasmes, uzskata PTAC
Foto: Flickr / Rex Roof

Tā dēvētos ātros kredītus Latvijas iedzīvotāji izmanto daudz. Ātro kredītu tirgus pērn palielinājies par 20%, tā šodien atzina Patērētāju tiesību aizsardzības centra direktore Baiba Vītoliņa. Tomēr patērētāju tiesību aizstāvjus uztrauc cilvēku spēja ņemtos kredītus atmaksāt.

Tā dēvēto bezprocentu kredītu atmaksu daudzi pagarina vairākas reizes. Kā skaidroja Vītoliņa, kredītu ņēmēji tādēļ netiek ieskaitīti kavētājos, taču visu kredīta pamatsummu atmaksāt nespēj un ir spiesti atmaksas termiņus pagarināt. Centra vadītāja atzina, ka pēdējā gada laikā, pieņemot stingrākus ātrās kreditēšanas noteikumus, situācija nozarē uzlabojusies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču viņa pieļāva, ka iespējams būtu jāapdomā reklāmas ierobežojumi, bet kredītu devējiem nevajadzētu izsniegt kredītus balstoties tikai uz klienta sniegto informāciju, jo cilvēki nereti mānoties. Savukārt daļai sabiedrības esot jāuzlabo finanšu prasmes.

TOP komentāri

  • CredFlare
    +1 +1 0

    CredFlare

    Spēja atmaksāt ir atkarīga tikai un vienīgi no pašiem aizņēmējiem. Ja cilvēks paliek akls, domājot par naudu, ja nespēj apzināties visas iespējamās sekas, tad problēmas ir neizbēgamas. PTAC vajadzētu vairāk sadarboties ar LAFPA, vairāk domājot par to, kā pareizāk pasniegt ātros kredītus, lai cilvēki nedomā, ka tā ir viegla nauda. Jādomā arī par to, kam un kur ļaut reklamēt šos pakalpojumus. Pēc CredFlare analītikas datiem, šī brīža reklāmas materiālu pārsvars ir dažādu nenopietnu kredītu salīdzināšanas servisiem, kuri bieži vien pasniedz šos pakalpojumus pa savam, sagrozot galvu un radot vieglprātīgu attieksmi pret tik bīstamu parādību kā aizņemšanās un dzīvošana pāri saviem līdzekļiem.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl