Atrasts Saulkrastos pazudušais bērns. Policija sniedz noderīgu informāciju vecākiem!

Pievienot komentāru
Atrasts Saulkrastos pazudušais bērns. Policija sniedz noderīgu informāciju vecākiem!
LETA

Pazudušais divgadīgais zēns Rūdolfs pirms pāris stundām atrasts sveiks un vesels. Saulkrastos vakar vakarā pazudušais bērns tika meklēts visu nakti un meklēšanā bija iesaistīts liels skaits policistu, nacionālie bruņotie spēki un teju pustūkstotis brīvprātīgo.

Īsi pēc pusdienlaika zēns atrasts netālu no vietas, kur bija pazudis. Viņu atradis NBS karavīrs, un zēns esot sēdējis mežā zem koka un raudājis. Vizuāli zēna veselības stāvoklis nav kritisks, taču viņš nekavējoties tiks nodots mediķu aprūpē.

Policija aicina vecākus un sabiedrību kopumā būt atbildīgiem un neatstāt mazus bērnus bez uzraudzības. Bērnu tiesību aizsardzības likums nosaka, ka bērnu nedrīkst atstāt vienu līdz septiņu gadu vecumam. Uzraudzīt mazāko brāli vai māsu var tikai pusaudzis no 13 gadu vecuma. Tomēr katrai ģimenei individuāli jāizvērtē savu bērnu briedums, atbildības sajūta un spējas palikt vieniem.

Valsts policijas pārstāvis Dairis Anučins norāda: “Skaidrs, ka bērni šādā vecumā ir ļoti, ļoti kustīgi. Varbūt pietiek pat uz īsu brīdi izlaist no redzesloka, ar to jau principā pietiek, lai bērns kaut kur aizietu. Tāpēc, protams, ieteikums vecākiem ļoti rūpīgi uzmanīt savus bērnus, atstāt viņus kopā ar pieaugušajiem, atrast tos, kas viņus pieskata un neizlaist no redzesloka”.

Šovakar LNT Ziņās plkst. 20 stāstīsim par to, kā pasargāt bērnus no pazušanas, skaidrosim pazudušu bērnu uzvedību un atklāsim glābēju pieredzi bērnu meklēšanā.

Video

Video: policijas ieteikumi vecākiem

Foto: brīvprātīgie un iesaistītie dienesti meklē pazudušo bērnu

Foto: mazā Rūdolfa meklēšana