Atrasties uz ledus ir bīstami! Pieskati savus mājdzīvniekus

Komentāri
Atrasties uz ledus ir bīstami! Pieskati savus mājdzīvniekus
Foto: Greenland Travel/Flickr

Daudzviet Latvijā ūdenstilpnes jau ir brīvas no ledus, tomēr vietām tās klāj trausls un plāns ledus. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) brīdina, ka šobrīd atrasties uz ledus ir ārkārtīgi bīstami ne tikai cilvēkiem, bet arī dzīvniekiem.

Ņemot vērā siltos laikapstākļus, turpinās strauja ledus kušana. Vietās, kur ūdeni klāj ledus, tas ir trausls, ļoti plāns un nevienmērīgs. Krasta līnijas daudzviet jau ir brīvas no ledus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēdējo dienu laikā VUGD amatpersonas izglāba vienu zemledus makšķernieku un divus suņus, kas ielūza ledū.

Ja ikdienas pastaigu vieta atrodas ūdenstilpnes tuvumā, tad sunim nedrīkst ļaut šajā vietā brīvi skriet. Dzīvnieks var uzskriet uz ledus un tajā ielūzt. Ja tomēr ir notikusi nelaime, tad saimniekam nevajag riskēt ar savu dzīvību un pašam doties dzīvnieku glābt, bet ir jāzvana uz 112 un jāsagaida glābēju ierašanās, iesaka glābēji.

Sestdienas pēcpusdienā VUGD saņēma informāciju, ka Ķīšezera ledū ir ielūzis zemledus makšķernieks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji redzēja, ka 330 metru attālumā no krasta ledū ir ielūzis apmēram 50 gadus vecs vīrietis. Vīrieti virs ūdens ar virves palīdzību turēja divi Rīgas pašvaldības policijas darbinieki, kas bija ieraudzījuši nelaimi, un ar plastmasas cauruli – cits makšķernieks. Viens ugunsdzēsējs glābējs nokļuva līdz makšķerniekam un uzvilka viņam glābšanas vesti, lai viņš varētu noturēties virs ūdens. Šajā vietā ledus bija tik trausls, ka neturēja arī glābēju svaru. Pēc neilga brīža ugunsdzēsēji glābēji un Rīgas pašvaldības policijas darbinieki, kas bija ieradušies notikuma vietā, ar glābšanas dēli nokļuva līdz ielūzušajam makšķerniekam un nogādāja viņu krastā. Tā kā makšķernieks bija ilgāku laiku pavadījis aukstā ūdenī, viņš tika nodots mediķiem un hospitalizēts.

Tāpat sestdienas vakarā Līvānos, Dubnas upē, apmēram 40 metru attālumā no krasta, ledū bija ielūzis suns. Ugunsdzēsēji glābēji ar laivas palīdzību, salaužot plāno ledu, nokļuva līdz sunim, iecēla viņu laivā un nogādāja krastā.

Savukārt šorīt ugunsdzēsēji glābēji devās uz upi Gauja, Valmieras pilsētas teritorijā, kur uz ledus gabala peldēja suns un saviem spēkiem nevarēja nokļūt krastā. Ugunsdzēsēji glābēji ar laivas palīdzību nokļuva līdz sunim un nogādāja viņu krastā.

VUGD aicina zemledus makšķerniekus vairs nekāpt uz ledus, jo šobrīd tas jau ir ārkārtīgi bīstami dzīvībai. Svarīgi ir arī vecākiem pārrunāt ar bērniem ledus bīstamības jautājumus un kāpšanas uz ledus iespējamās traģiskās sekas.

VUGD aicina iedzīvotājus nepaiet vienaldzīgi garām, ja redzat, ka bērni vai pusaudži slidinās pa nedrošo ledu – brīdiniet viņus par bīstamību, bet, ja pamanāt, ka cilvēki ir aizgājuši pārāk tālu no krasta un var rasties problēmas atgriezties atpakaļ, kā arī, ja cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties zvaniet glābšanas dienestam pa tālruni 112.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl