Atrasti vēl divi jaunā Lielbritānijas Covid-19 paveida gadījumi

2 komentāri
Atrasti vēl divi jaunā Lielbritānijas Covid-19 paveida gadījumi
DĀVIS ŪLANDS, F64

Latvijā atrasti vēl divi Covid-19 jaunā Lielbritānijas gadījumi, kas nozīmē, ka līdz šim kopumā atklāti septiņi ar šo vīrusa mutāciju sasirgušie, medijiem pavēstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Informācija par vēl divu Covid-19 jaunā paveida atklāšanu saņemta šodien, skaidroja ministrs. Viens no šiem gadījumiem esot atrasts nejauši izvēlētam Covid-19 slimniekam. Pavļuts atzīmēja, ka, piemēram, Lietuvā, līdzīgā gadījumā jaunais Covid-19 paveids atrast personai, kura nebija ceļojusi uz kādu no valstīm, kur plaši izplatījies jaunais paveids, proti, Īriju, Lielbritāniju vai Portugāli.

Lasi vēl: Jaunais Covid-19 paveids konstatēts jau vismaz 60 valstīs

Otrs paraugs ņemts pēc mediķu rekomendācijas, informēja Pavļuts.

Līdz ar to arī ministrs mudināja stiprināt ārējās robežas, lai apturētu jauno vīrusa paveidu ienākšanu.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs sacīja, ka šie divi gadījumi atrasti, padziļināti izmeklējot kopumā 96 paraugus, kas eksperta vērtējumā nav procentuāli liels skaits. Tomēr jau iepriekš SPKC pastiprināja uzraudzību pār ievestajiem celmiem un to apņemas darīt arī turpmāk.

Jau ziņots, ka līdz šim Latvijā bija kopumā konstatēti pieci Lielbritānijas paveida Covid-19 infekcijas gadījumi.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) iepriekš uzsvēra, ka jaunais Covid-19 variants, kas ir konstatēts Lielbritānijā, pēc slimības smaguma norises neatšķiras no esošā, bet tā atšķirība ir augstāks lipīgums, proti, jaunais Covid-19 paveids nav bīstamāks par esošo.

Ņemot vērā ziņas par jaunu Covid-19 paveidu, Latvija, līdzīgi kā citas Eiropas valstis, bija aizliegusi pasažieru pārvadājumus uz Lielbritāniju no 21.decembra līdz 1.janvārim. Tagad nolūkā mazināt jauno koronavīrusu celmu izplatīšanās risku visiem, kas atgriežas no Apvienotās Karalistes un Dienvidāfrikas Republikas (DĀR), ir stingri jāievēro desmit dienu pašizolācijas prasības un jāveic Covid-19 tests pēc ierašanās Latvijā un pašizolācijas perioda beigās, proti, devītajā dienā.

SPKC iepriekš vēstīja, ka atsevišķi gadījumi saistībā ar Covid-19 mutāciju atklāti arī Dānijā, Nīderlandē, Islandē un Austrālijā.

Ir pierādīts, ka jaunā koronavīrusa SARS-CoV-2 variants izveidojies dažādu mutāciju rezultātā, iepriekš norādīja SPKC pārstāve Ilze Arāja. Vairāku pētījumu rezultāti liecinot, ka šim koronavīrusa variantam ir raksturīga straujāka izplatīšanās spēja – līdz pat 70% salīdzinājumā ar līdz šim cirkulējošiem SARS-CoV-2 celmiem.

Uzzini vairāk šeit: SPKC: Jaunais Covid-19 paveids Latvijā varētu strauji izplatīties tikai pēc tā lokālas nostabilizēšanā

2 komentāri