Atrasta par zudušu uzskatīta izcilā latviešu ainavista Jūlija Federa glezna

Komentāri

Rets gadījums Latvijas mākslas vēsturē – atrasta līdz šim par zudušu uzskatīta izcilā latviešu ainavista Jūlija Federa glezna.

Ceturtdien, 25. maijā, galerija “Birkenfelds” gleznu tiešsaistē izsolīs par sākotnējo cenu 28 000 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Glezna “Fiolentas rags pie Georgija klostera Krimā” pabeigta 1903. gadā, tā tika pārdota un līdz šim brīdim atradusies tās pirmā īpašnieka ģimenē. Eksperti novērtējuši gleznu un secinājuši – tā ir autentiska. Tai tika veikta izpēte zem mikroskopa, ultravioleto staru luminiscences un krāsu pigmentu ķīmiskā izpēte. Darbs sākotnēji ir nopirkts no mākslinieka Jūlija Federa un līdz šim brīdim atradies pašreizējo īpašnieku ģimenes kolekcijā. Mākslinieks bija latviešu gleznotājs, spilgtākais ainavas žanra pārstāvis Latvijas mākslā. Daudzi viņa darbi atrodas ne tikai Latvijas muzejos, bet arī Krievijas un citu valstu muzejos un privātkolekcijās.

Video

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl