“Ātrās palīdzības” Rīgas arodbiedrības vadītājs: Krīze nav beigusies un “paverdzināšana” turpinās

1 komentārs
“Ātrās palīdzības” Rīgas arodbiedrības vadītājs: Krīze nav beigusies un “paverdzināšana” turpinās
ILZE ZVĒRA, F64

Krīze nav beigusies, un neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāžu “paverdzināšana” joprojām turpinās, tā uzskata Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieku Rīgas reģionālās arodorganizācijas vadītājs Genādijs Rusakovs.

“Manuprāt, un arī manu kolēģu skatījumā – krīze nav beigusies. Uz īsu laiku mēs esam apturējuši darbinieku “aizplūšanu”, bet tie palikušie, kas strādā, turpina strādāt virsstundas. Viņi “izdegs” un pēc tam aizies strādāt veselības stāvokļa dēļ. Respektīvi – “paverdzināšana” joprojām turpinās,” sacīja Rusanovs.

“Ātrās palīdzības” darbinieku Rīgas arodbiedrības vadītājs sacīja, ka nesaprot NMPD vadītājas Lienes Cipules lēmumu pārtraukt ārkārtas situāciju.

“Ja es būtu dienesta vadītājs, es izsludinātu krīzi visā dienestā, nevis tikai Rīgas reģionā, jo problēmas jau ir visur,” sacīja Rusanovs.Viņš uzskata, ka šogad solītais algu pielikums ir vien ielāps, jo lielās slodzes dēļ brigāžu mediķi turpina “izdegt”.

Jau ziņots, ka NMPD nolēmis šodien pielikt punktu ārkārtas situācijai, kas pērn rudenī tika izsludināta Rīgas reģionālajā centrā. Lai spētu glābt dzīvības arī brīdī, kad akūti trūkst darbinieku, tika sperti vairāki soļi, piemēram, tagad ne uz katru izsaukumu dodas reanimācijas brigāde, jo pilnībā pietiek ar tādu, kurā strādā tikai viens mediķis. Pie pacientiem brigādes steidz atbilstoši to prioritātei, zvanītāji aktīvāk tiek konsultēti pa telefonu. Šie risinājumi tiks izmantoti arī tagad, kad krīze formāli ir pārtraukta.

“Personāla resursu krīze nav novērsta, bet [ārkārtas] režīms, kurā mēs strādājām saskaņā ar ārkārtas situācijas vadības plānu,ir pārtraukts, jo šie risinājumi ir rasti un šī situācija ir stabilizēta,” skaidroja NMPD direktore Liene Cipule. Arī viņa atzīst, ka šobrīd viena no lielākajām problēmām ir lielā slodze, kurai pakļauti neatliekamās palīdzības brigāžu darbinieki.

Neatliekamās palīdzības mediķu atalgojumam Saeima pērn novirzīja 8,3 miljonus eiro. Tas ļaus šogad algas celt nevis par solītajiem 20%, bet vidēji par 18,6%. Vienlaikus dienesta vadība atzīst, ka masveida darbinieku aizplūšanu tas ir palīdzējis apturēt. Pašlaik Rīgas reģionālajā centrā trūkst 85 darbinieki. Ja viņi nestrādātu virsstundas, vakanču skaits pārsniegtu trīs simtus.

1 komentārs