”Ātrajiem” varētu piešķirt papildu 80 tūkstošus eiro

Komentāri

Veselības jomai gada vidū atkal negaidīti pietrūcis naudas, tādēļ valdība otrdien, 19. augustā, lems par papildu 80 tūkstošu eiro piešķiršanu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD).

Tiek plānots, ka vairāk nekā puse no šīs summas tiks atvēlēta no līdzekļiem, kas domāti neparedzētiem gadījumiem.

Naudas ātrajai palīdzībai šogad pietrūcis, jo fiziski un psiholoģiski smagā darba dēļ pasliktinās mediķu veselības stāvoklis, un daudziem no darba ir jāaiziet, taču atlaisto skaits šogad izrādījies tik liels, ka pietrūcis naudas atlaišanas pabalstiem un dienesta vadība to bijusi spiesta lūgt valdībai.

Kā ziņots, Krievija 8.augustā noteikusi pilnīgu embargo liellopu gaļai, cūkgaļai, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieram, pienam un piena produktiem, kas tiek importēti no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu. Šajā sarakstā nav iekļautas šprotes, zivju un gaļas konservi, alkohols, kā arī saldējums.

Krievijas Federālā zvejniecības aģentūra ”Rosribolovstvo” ieteikusi Krievijas Lauksaimniecības ministrijai paplašināt pagājušajā nedēļā rietumvalstīm noteikto pārtikas preču embargo, ietverot šajos sarakstos arī zivju konservus un zivju pārstrādes produkciju no Eiropas Savienības (ES) valstīm.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl