“Atrada internetā, savervēja un izmantoja…” Pērn Latvijā identificēti 20 cilvēktirdzniecības upuri

1 komentārs

Policija apkopojusi informāciju par cilvēktirdzniecību Latvijā. Pērn identificēti kopumā 20 cilvēktirgoņu upuri, taču šis skaits esot tikai niecīga daļa no patiesajiem noziegumu apmēriem.

Īpaši šausminošs bijis atklātais gadījums, kad kāds noziedznieks internetā savervējis vismaz trīs bērnus, lai pārdotu viņus seksuālām izklaidēm.

Pērn Latvijā tika identificēti 20 cilvēktirdzniecības upuri, satraucošākais ir fakts, ka tostarp trīs bērni. Seksuālas darbības ar bērniem notikušas gan Rīgā, gan reģionos. Suteners, kas nav bijis organizēta tīkla sastāvdaļa, bet darbojies viens, saņems smagu sodu, pārliecināts prokurors.

Aivars Bergmanis
Prokurors

Internetā viņš iepazinās ar nepilngadīgām meitenēm, piedāvāja satikties, vervēja, piedāvāja sniegt seksuālus pakalpojumus par naudu. Klientus atrada internetā. Klienti, droši vien zināja, ka meitenes ir nepilngadīgas.

Pēc prokurora teiktā, tieši viens no klientiem esot bijis izbrīnīts, savā priekšā ieraugot bērnu un par pedofilu midzeni ziņojis policijai.

“Bērnus pārdot ir izdevīgi, ir liela peļņa – gan Latvijā, gan uz ārzemēm seksuālo pakalpojumu sniegšanai, gan organizētā noziedzība, gan individuāli cilvēki mēģina uz to pelnīt,” skaidro Bergmanis.

Cilvēktirdzniecības riskam visvairāk pakļauti bezdarbnieki, jaunieši, sievietes, nepilngadīgie, pirmspensijas vecuma cilvēki, kā arī personas ar fiziska vai garīga rakstura traucējumiem.

Lāsma Stabiņa
Iekšlietu ministrijas pārstāve

Vervēšana Latvijā cilvēktirdzniecībai lielākoties ir nevardarbīga. Mums nelaupa cilvēkus uz ielas, nepiedraud. Tā ir psiholoģiska manipulēšana ar šiem mazaizsargātajiem, ievainotajiem cilvēkiem.

Aizvadītajā gadā no seksuālas izmantošanas cieta astoņi cilvēki, fiktīvās laulībās tika ekspluatēti septiņi cilvēki, darbaspēka ekspluatācijai tika pakļautas piecas personas. Eksperti atzīst – šī ir tikai aisberga redzamā daļa, par patiesajiem cietušo apjomiem nezina neviens, jo daudzos gadījumos upuri kautrējas par piedzīvoto stāstīt citiem. Cietušo rehabilitācija ir ļoti ilga un dārga – vidēji vienā gadījumā cilvēka atgriešana normālā dzīvē valstij izmaksā ap 10 000 eiro.

1 komentārs