“Ātrā palīdzība” atsakās tuviniekiem atklāt, kurā slimnīcā nonācis brālis

Komentāri

Ļoti tuvs radinieks – brālis – nonācis slimnīcā, taču nevienam no radiem nav zināms, kurā tieši. “Ātrā palīdzība” atsakās tuviniekiem atklāt, kur atrodas pacients un iesaka apzvanīt visas Rīgas slimnīcas, tieši šādu situāciju piedzīvojis kāda slimnieka brālis.

Nevienam no radiniekiem nebija ne jausmas, ka Mārtiņa brālis nogādāts slimnīcā. Par to tuviniekiem paziņoja kaimiņi. “Kaimiņi telefonsarunā sacīja, ka brālis aizvests uz slimnīcu. Sazvanāms viņš nebija. Tad mēģināju noskaidrot, uz kurieni īsti viņš ir aizvests,” stāsta Mārtiņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš pēc kaimiņu zvana nekavējoties zvanījis “ātrajiem” – iestādei, kas brāli nogādāja slimnīcā, taču tur sacīja, ka šādu informāciju viņi nevar izpaust un lai brālis apzvanot slimnīcas. “To es arī darīju – ķēros klāt,” atminas Mārtiņš. Ar piekto mēģinājumu viņš beidzot noskaidroja, kur ir brālis.

Foto!

Likums nosaka, ka “informāciju par pacientu drīkst izpaust tikai ar viņa rakstveida piekrišanu un citos likumā noteiktos gadījumos”. Mārtiņš ir pārsteigts par to, cik dažādi likums tiek interpretēts – “ātrā palīdzība” datus nesniedz, bet slimnīcas ir pretimnākošas un laipni pārbauda savu datubāzi.

“Ātrās palīdzības” pārstāve Ilze Bukša saka, ka informācija netiek izpausta, jo nereti tā tiek prasīta negodprātīgi. “Diemžēl zinot, kādas dažkārt mēdz būt attiecības kaimiņu vidū un ģimenēs, ne vienmēr ir zināmi motīvi, ar kādiem tiek meklēts cilvēks,” stāsta I. Bukša. Nereti, cilvēkam esot slimnīcā, piemēram, apzog viņa dzīvokli.

Skaties video!

Lasi vēl