Peldētāju “zīmēšanās” noved pie stulbām traumām, atzīst policija

Komentāri
Peldētāju “zīmēšanās” noved pie stulbām traumām, atzīst policija
Foto: Flickr.com / Adrian Fallace

Karstuma vilnim pagājušajā nedēļas nogalē bija traģiskas sekas. Nogaidījušies īstu vasaru, daudzi iedzīvotāji steidza atveldzēties ūdenstilpnēs, un vairākiem šāda atpūta beidzās ar letāli. Glābēji liek noprast, ka bojāgājušo statistika būtu krietni vien mazāka, ja paši atpūtnieki neizaicinātu likteni izrādīties viens otram.

Pērn līdz jūlijam ūdenstilpnēs Latvijā noslīka 57 cilvēki, bet šogad šajā pašā periodā upuru bija par 12 mazāk. Statistikas uzlabošanās gan neļauj sapriecāties, jo pagājušajā negalē vien sestdienā ūdens prasīja 6 cilvēku dzīvības. Kā atzīst VUGD, tas ir ārkārtīgi liels skaitlis. Lai gūtu priekšstatu par drošību pie un uz ūdens, Skaties.lv devās uz Rīgas pašvaldības policijas Ūdenslīdēju un glābšanas dienesta galveno posteni Ķīšezera krastā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā stāsta dienesta speciālists Jānis Skrims, ūdens policijā strādā tikai tie, kam tā ir sirdslieta. Papildu iemaņām, kas raksturīgas sauszemes patruļām, te jāpārzina arī sarežģītā ūdens pasaule. Ūdenī darbojas pavisam citi dabas likumi, un šis darbs nepavisam nav nekāda atpūta. Pazuduši bērni, neuzmanīgi atpūtnieki, sirmgalvji, maluzvejnieki – tās ir tikai dažas no cilvēku kategorijām, ar ko policijai nākas saskarties ikdienā.

Šogad īsta vasara atnākusi salīdzinoši vēlu, taču ūdens patruļa savu darbu pa īstam sākusi jau agrā pavasarī, kad pastiprināti nācies saskarties ar maluzvejniekiem. Ar katru gadu nelegālos zvejotājus apkarot kļūst arvien grūtāk – viņi atrod arvien jaunas metodes, kā īstenot savus plānus.

Ūdens policijas postenis Ķīšezerā. Skaties foto!

Policisti gan maluzvejnieku dzīvi krietni sarežģī, un kāds no ūdens patruļas atminas amizantu stāstu pērn, kad vienas dienas laikā no tās pašas vietas izdevies izcelt trīs zvejas tīklus. Vispirms no rīta, tad pēcpusdienā un visbeidzot vakarā, kad nelegālie zvejnieki, visticamāk, domājuši: trīs reizes jau mūs patiešām nepārbaudīs.

Ķīšezera apkārtnē, kur atrodas ūdens policijas postenis, vietējie atpūtnieki, kā arī zvejnieki kārtības sargus jau labi pazīst un respektē. Tomēr tas neizslēdz dažādus negadījumus, kuri atgadās teju ik dienas – policisti norāda uz kādu gadījumu šovasar, kad atpūta varēja beigties letāli divām mazām meitenītēm, kuras nepieskatīja vecāki. Viena no māsām bija devusies peldēties un pēkšņi sākusi slīkt un gandrīz parāva sev līdzi arī savu māsu, kura bija devusies palīgā. Laimīgā kārtā glābēji laikus pamanījuši slīkstošās meitenes, taču tas apliecina faktu, ka bez pieaugušo uzraudzības katra sekunde var būt izšķirīga.

Policisti atzīst, ka lielas galvassāpes viņiem sagādā arī tie atpūtnieki, kas pie ūdens lieto alkoholu. Viņu rīcība parasti ir neprognozējama, turklāt šiem cilvēkiem, īpaši vīriešiem, ir raksturīga vēlme izrādīties un apliecināt sevi pretējam dzimumam. Ar to viņi automātiski pakļauj sevi riskantām situācijām – mēģina pārpeldēt ūdenstilpnei, ielēkt ūdenī akrobātiskā veidā utt..

Pēdējā laikā gan atpūtnieku kultūras līmenis ir audzis, un viņi saprotoši izturas arī pret policijas darbu. To pamanījuši arī paši kārtības sargi, un, kā apliecina Jānis Skrims, policisti nekad neatteiks padomu vai palīdzību grūtībās nonākušajiem.

Lasi vēl