Komentāri
Atpūta skaistajās Vidzemes pilsētās: uzzini, kā lēti un aizraujoši apceļot mīļo Latviju!
LETA

Akmeņainā jūrmala, kalnains reljefs, krāšņas ainavas upes, daudzveidīgās alu sistēmas – tie ir tikai daži no iespaidiem, ko piedāvā Vidzemes reģions. Iepazīsti Vidzemi laivu braucienā, izbraukumā ar velosipēdu vai mierīgākā gaisotnē baudot pastaigas zeltainajā Siguldā vai klausoties mūzikas skaņas modernajā Vidzemes koncertzālē Cēsīs. Vidzeme ir kā radīta piedzīvojumu meklētājiem un dabas mīļiem, mākslas un dzīves baudītājiem! Lai to visu izbaudītu un apskatītu, ir īstais laiks doties ārā, stāsta TravelFree.info bloga autors, Edgars Plešs.

Sigulda

Sigulda ir viena no Latvijas skaistākajām pilsētām. Visā pasaulē nav daudz vietu, kur daba tik krāšņi ienāk pilsētā, kļūstot par tās neatņemamu sastāvdaļu. Pilsētā nav lielu ražotņu, bet ir kalni, kur baudīt zeltaino rudeni Gaujas senlejā. Ne velti Sigulda tiek dēvēta par Vidzemes Šveici savas kalnainās apkārtnes dēļ. Vēstures izzinātāji var doties uz Turaidas muzejrezervātu.

Ekstrēmu piedzīvojumu meklētājiem ir iespējams nolēkt ar gumiju no gaisa trošu ceļa vagoniņa, uzzināt, kā ir lidot Aerodium vertikālajā vēju tunelī.

Cēsis

Cēsis – tā ir vēsture vairāk nekā 800 gadu garumā – vecpilsētas ieliņu līkloči, Viduslaiku pils mūru varenība. Cēsis vilina ar Gaujas ielejas neskarto dabu, viduslaiku elpu un mūsdienu mākslu. Cēsis ir Vidzemes kultūras centrs ar moderno Vidzemes koncertzāli priekšgalā.

Valmiera

Valmiera šodien ir pilsēta, kas sevī glabā gan vēsturiskās pērles, gan maigu dabas pieskārienu, kas saskaņā ar mūsdienīgo un industriālo vidi veido pievilcīgu ainavu un labvēlīgus priekšnosacījumus dzīvošanai pilsētā. Populārākie tūrisma objekti ir Valmieras vecpilsēta, Valmieras Sv.Sīmaņa baznīca, Valmieras muzejs, Valmieras Drāmas teātris, Mākslas Galerija Laipa, Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parks, Gaujas Stāvie krasti un citi kultūrvēsturiskie objekti. Izveidoti dažādi maršruti aktīvās atpūtas cienītājiem pa Valmieru un apkārtni, ko iespējams veikt gan ar velosipēdu, gan kājām. Plašs piedāvājums ģimenēm ar bērniem, ceļotāju un skolēnu grupām, makšķerniekiem un medniekiem, izklaides un aktīvās atpūtas cienītājiem.
Netālu no Valmieras atrodas Valmiermuižas alus darītava, tur top iecienītais latviešu alus, kas atzinīgi novērtēts arī ārvalstu viesu vidū kā viens no gardākajiem Latvijā ražotajiem miestiņiem.

Citas vietas

Rudens atpūtai Vidzemē ir ļoti plašs klāsts. Ne tikai atpūta un izklaide pilsētās, bet, piemēram, variet doties izpētīt Līču-Laņģu klintis Lodē, degustēt Līgatnes vīnu šajā mazpilsētā, vari arī doties uz Saulkrastiem un Salacgrīvu, kur pie vietējiem zvejniekiem cauru gadu iespējams iegādāties pēc senām tradīcijām kūpinātas zivis.

Naktsmītņu piedāvājumi 

AirBnb.com (Māju, dzīvokļu, istabu īre. Vēlies iepazīt citu kultūru, tad noteikti iesaku īrēt istabu braucot uz ārzemēm. Īpašnieks gan pastāstīs par labākajām vietām, gan arī zinās izdevīgākus ceļojuma maršrutus, kafejnīcas un ieteiks labākās apskates vietas. Piereģistrējoties AirBnb ir iespēja iegūt 18 eiro atlaižu kuponu).

Expedia.com (Lielākais vispasaules viesnīcu rezervācijas portāls)
Booking.com (Populārākais viesnīcu rezervācijas portāls Latvijā)
Viss.lv (viesnīcu, viesu namu informatīvais portāls par iespējamajām naktsmītnēm Latvijā).

Lasi vēl