Komentāri

Kādi pirms interneta bija sociālie tīkli un kā cilvēki apmainījās ar informāciju, ko oficiālajās avīzēs nepublicēja. Atbildes uz šiem un vēl citiem jautājumiem meklē Latvijas laikmetīgā mākslas centra veidotas izstādes autori.

Pirms laika iedzīvotāji tika aicināti iesūtīti savas dienasgrāmatas, glītrakstīšanas burtnīcas, draudzības klades un vēl dažādus artefaktus no laika pirms interneta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No kladēm, fotogrāfijām, dienasgrāmatām, vēstuļu sarakstes, pašizdevumiem un vēl daudziem citiem materiāliem izstādes veidotāji vēlas izprast kā cilvēki sazinājās, kā meklēja sevi analogajā vidē.

Kaspars Vanags
Izstādes kurators

Īpašu uzmanību pievēršot tam, kā cilvēki veidoja sociālos tīklus tajā laikā, kādas bija radošās prakses, kurām bija gara tradīcija, kā, pieņemsim, dienasgrāmatas vai vēstuļu sarakste.

Kaspars Vanags piebilst, ka izstādē būs redzami arī pagājušā gadsimta 60., 70. un 80. gadu mākslinieku veidoti konceptuālās mākslas darbi. Tas tiek veidots, lai būtu redzams, ka daudz, kas ko uzskatām par mūsdienu jaunumu, patiesībā sakņojas laikā vēl pirms interneta.

Izstādes aplūkošanai būs jāvelta daudz laika norāda Kaspars Vanags, jo arī visi darbi ir veidoti ar pacietību. Šī izstāde būs interesanta ne tikai vecākās paaudzes apmeklētājiem. Ir iecerēts iesaistīt arī skolēnus, uz skolām tiks izsūtīti uzdevumi, un, ja mājasdarbs būs izpildīts, tad bērni varēs piedalīties aizraujošā darbnīcā.

Kaspars Vanags
Izstādes kurators

Šo darbnīcu varētu vadīt Pols Klemente, kas veidoja analogo filmu specefektus tādās filmās kā “Matrix” un “Back to the future”, tas varētu pamudināt jauniešus padomāt par to pirms matriksas laikmetu.

Izstādē par laiku pirms interneta būs apskatāmas arī mehāniskās ierīces, kas ietekmēja datu apriti ikdienā. Tās ir rakstāmmašīnas, telefoni, fotoaparāti. Izstāde “Tev ir pienākušas 1243 ziņas. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze” būs redzama Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā jau no 8. decembra.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl