“Atmet telefonu un dzīvo” – šā gada pirmajos mēnešos uz dzelzceļa bojā gājuši jau astoņi cilvēki

0 Komentāru
“Atmet telefonu un dzīvo” – šā gada pirmajos mēnešos uz dzelzceļa bojā gājuši jau astoņi cilvēki
2014.08.01. (Lauris Aizupietis / f64)

”Atmet telefonu un dzīvo” – ar tādu saukli Starptautiskajā drošas dzelzceļa šķērsošanas dienā cilvēkus aicinās neriskēt dzelzceļa tuvumā un nelietot mobilās ierīces. Jaunākie pētījumi liecina, ka tieši mobilo ierīču lietošana ietekmē to, vai cilvēks spēj laikus pamanīt apdraudējumu. Un dažādās bīstamās situācijās tā iekļūst teju puse sabiedrības.

Šķietami ikviens apzinās, ka dzelzceļa tuvumā jābūt uzmanīgiem, tomēr mūsdienās itin bieži redzam cilvēkus ar nodurtiem skatieniem mobilajos telefonos un planšetēs, kuri nepievērš uzmanību apkārt notiekošajam.

Šī gada pirmajos piecos mēnešos Latvijā uz dzelzceļa notikuši desmit negadījumi, kuros traumēti 11 cilvēki, no kuriem bojā gājuši astoņi. Savukārt 2016. gadā Latvijā reģistrēti 28 negadījumi dzelzceļa satiksmē, kuros cieta 28 cilvēki, no kuriem 24 gāja bojā.

”Latvijas Dzelzceļš” galvenais tehniskais inspektors Dainis Zvaners apstiprina, ka neuzmanība ir biežs cēlonis nelaimēm uz sliedēm. Vilciena mašīnists, ieraugot potenciālo negadījumu, var paspēt noraut bremzi, tomēr jāņem vērā tas, ka vilciena bremzēšanas ceļš ir krietni garāks un ne vienmēr izdodas izvairīties no šādiem negadījumiem.

0 Komentāru